Холандија

  во

  Весли Снајдер стави крај на својата играчка кариера во 2019-та година, играч кој според многумина беше најзаслужен за двата последователни медали на Холандија ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Најмалку четиринаесет европски земји оваа седмица имаа рекорден број дневни хоспитализации поврани со новиот коронавирус SARS-CoV-2, покажуваат официјалните ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Белгија бележеше дневно во просек по 15.316 заразени од средината на октомври, соопштија здравствените власти денеска, неколку часа по одлуката на владата ...
  сите 417 | | | веќе видена

  Во овој период најважно е да се демистифицира прашањето за канабисот и преку сеопфатен процес на едукација да се проценат предностите од користењето на ова ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Филмот „Врба“ на македонскиот режисер Милчо Манчевски е добитик на наградата „Сребрена палма“ на престижниот фестивал „Mostra de València“ во Валенсија, ...
  сите 48 | | | веќе видена

  На Форумот за канабис, на кој главната дебата се одвиваше во насока на можностите, политичката волја и ангажманот на граѓанските организации во процесот на ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Петров се обрати на Форумот за канабис, на кој се дискутираше за можностите, политичката волја и ангажманот на граѓанските организации во процесот на ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Потпретседателот на СДСМ, Коста Петров, учевствуваше на Форумот за канабис каде што нагласи дека во овој период најважно е да се демистифицира прашањето за ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Потпретседателот на СДСМ, Коста Петров, беше дел од говорниците на Форумот за канабис каде што се дискутираше за можностите, политичката волја и ангажманот на ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Италија регистрира рекордни 31.084 нови случаи на коронавирус во изминатите 24 часа, а 199 лица починале од Ковид-19, соопшти денеска Министерството за ...
  сите 696 | | | веќе видена

  Италија регистрира рекордни 31.084 нови случаи на коронавирус во изминатите 24 часа, а 199 лица починале од Ковид-19, соопшти денеска Министерството за ...
  сите 696 | | | веќе видена

  Потпреседателот на СДСМ, Коста Петров, беше дел од говорниците на Форумот за канабис каде што се дискутираше за можностите, политичката волја и ангажманот на ...
  сите 25 | | | веќе видена

   Франција и Германија воведуваат делумен карантин, а слични мерки има и во Холандија и Чешка. Откако Шпанија стана најголемо корона жариште на европскиот ...
  сите 125 | | | веќе видена

  Повторното затворање на државите во Европа започна во Ирска на 22-ри октомври. Како и во текот на првиот бран на коронавирусот кој што се случи пролетта, ...
  сите 12 | | | веќе видена