Холандија

  во

  Ирска годинава доби највисок индекс за нивото на сообраќајната безбедност во европски рамки. Европскиот совет за безбедност во транспортот секоја година ја ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Познатиот холивудски актер, Антонио Бандерас (58), кој се уште краде воздишки на многу жени во светот, уште еднаш покажа каква убавица го освои неговото срце. ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Инвестициската групација „Балфин“ од основањето е посветена на промоција на социјалните вредности и грижа за средината и заедницата, а тој став го има ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Ексклузивно за „Слободен печат“ говореше еден од најдобрите македонски одбојкари и поранешен репрезентативец, Јовица Симовски пред настапот на нашата селекција ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Во продолжение ви го пренесуваме во целост обраќањето на Премиерот Заев. „На самиот почеток дозволете ми да изразам големо задоволство што после цели 16 години ...
  сите 98 | | | веќе видена

  Младиот холандски фудбалер Матијс де Лихт се согласил да мине од амстердамски Ајакс во редовите на италијанскиот првал Јувентус, јавува во саботата Sky Italy. ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Членството на балканските земји во ЕУ сега изгледа подалеку од кога и да е. Дури и од времето кога се водеа војни. Европа се откажува од своите вредности и ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Русинот Игор Гиркин, еден од четворицата обвинети за соборувањето на авионот на „Малезија ерлајнс“ над Украина во 2014 година, кога загинаа 298 луѓе, се борел ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Зоран Заев денеска со свое воведно обраќање го означи отворањето на состанокот на Холандската Конституенца чијашто членка е и нашата земја во рамки на ...
  сите 98 | | | веќе видена

  Економските политики и програмите на Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) и Светска банка (СБ), како и други клучни економски прашања за европската и светската ...
  сите 98 | | | веќе видена

  Италијанскиот шампион Јувентус влегува во борбата за потписот на централниот дефанзивец на Холандија и капитен на Ајакс Матаис де Лихт, откако се подготвени да ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Иако се шпекулираше дека екстра талентираниот фудбалер на Реал Мадрид, Мартин Одегард кариерата ќе ја продолжи во Холандија или Германија, сепак тој ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Матијс Де Лихт ќе потпише петгодишен договор со Јувентус, открива холандски „Де Телеграф“ и ќе заработува по 20 милиони евра по сезона. Еден од најдобрите ...
  сите 40 | | | веќе видена