Холандија

  во

  Холандските власти го намалија нивото на терористичка закана во централниот град Утрехт, на четврто од петто ниво, по апсењето на осомничениот во смртоносниот ...
  сите 151 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев во Брисел е во мисија да ги убеди членките на ЕУ да прифатат отпочнување на пристапни преговори за нашата земја во јуни. Иако Франција и ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Угледниот француски таблоид, „Франс Фудбал“ во своето издание објави листа од најдобрите 50 фудбалски тренери на сите времиња. Интересен е податокот кој говори ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Угледниот француски таблоид, „Франс Фудбал“ во своето издание објави листа од најдобрите 50 фудбалски тренери на сите времиња. Интересен е податокот кој говори ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Шведскиот напаѓач Златан Ибрахимовиќ играше во најголемите лиги во светот и притоа собра огромен број трофеи. Но, оној што му недостасува е трофејот од Премиер ...
  сите 37 | | | веќе видена

  „Во овој момент сериозно се разгледуваат терористичките мотиви на нападот“, изјави холандскиот обвинител откривајќи дека било пронајдено писмо на напаѓачот во ...
  сите 151 | | | веќе видена

  „Во овој момент сериозно се разгледуваат терористичките мотиви на нападот“, изјави холандскиот обвинител откривајќи дека било пронајдено писмо на напаѓачот во ...
  сите 151 | | | веќе видена

  До Изборот за песна на Евровизија остануваат 56 дена и веќе почнаа обложувањата за годинешната победничка песна. Според обложувалниците, со 21 отсто шанси за ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Хрватските синдикати почнуваат со собирање потписи против заминување во пензија на 67, наместо како сега на 65 години (62 за жени). Хрватски медиуми, заради ...
  сите 2 | | | веќе видена