Холандија

  во

  Четвртото издание на Фестивалот на европската литература „BookStar 2018“ ќе биде отворено на 13 ноември со промоција на збирката раскази „Невидлива жена и ...
  сите 17 | | | веќе видена

  – Не 4, 14 станови имам, ги спечалија моите родители кои ги оставија коските со 40 години печалба во Холандија. Јанко Бачев му призна на пратеникот Сашо ...
  | | веќе видена | слични

  Пакистанската хрстијанка Асиа Биби, која беше ослободена од смртна казна, сака да го напушти Пакистан и да замине за Германија, изјави нејзиниот адвокат Сајфул ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Го победивме Косово во Европската мрежа на оперативен систем за пренос на електрична енергија (ENTSO-E). Ова е мала победа за нас, среќни сме бидејќи Косово не ...
  сите 86 | | | веќе видена