Холандија

  во

  Националистичките сили ќе зајакнат на Балканот ако Албанија и Северна Македонија до есенва не добијат зелено светло да ги почнат преговорите за приближување со ...
  сите 148 | | | веќе видена

  Националистичките сили ќе зајакнат на Балканот ако Албанија и Северна Македонија до есенва не добијат зелено светло да ги почнат преговорите за приближување со ...
  сите 148 | | | веќе видена

  Ниту една земја – членка на Европската Унија не е против отворање на преговори со Северна Македонија, изјави премиерот Зоран Заев, на новинарско прашање кои ...
  сите 100 | | | веќе видена

  На Министерскиот совет написмено добивме правно формална гаранција дека не подоцна од октомври ќе добиеме датум за почеток на преговорите. Нема можност да се ...
  сите 23 | | | веќе видена

  За првпат откако малезискиот авион „МХ17“ беше соборен во Украина, во јули 2014 година, издадени се обвиненија против осомничените во случајот, пренесува ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Ангела Меркел ветила дека Бундестагот во септември ќе дал зелено светло за почеток на преговорите со ЕУ. Ќе речете како може канцеларката да говори во име на ...
  сите 13 | | | веќе видена

  На Министерскиот совет написмено добивме правно формална гаранција дека не подоцна од октомври ќе добиеме датум за почеток на преговорите. Нема можност да се ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Доколку Академија Пандев успее да го елиминира Зрињски од Босна и Херцеговина во првото квалификациско коло од Лигата на Европа, следен предизвик за струмичани ...
  сите 107 | | | веќе видена

  Тројца Руси и еден Украинец се обвинети за убиство поради уривањето на авионот на „Малезиан еирлајнс“ во источна Украина во 2014 година, кога загинаа сите 298 ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Македонските претставници во второто по ранг натпреварување во Европа ги добија можните ривали за второто квалификациско коло. Македонија ЃП, Академија Пандев ...
  сите 107 | | | веќе видена