Холандија

  во

  Во Музејот на современа уметност во Скопје денеска ќе се одржи работна сесија посветена на повикот за апликација за средства за категоријата „Проекти за ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Вирџил Ван Дајк беше херојот на холандската фудбалска репрезентација која успеа да обезбеди пласман на Ф4 турнирот во елитната дивизија на Лигата на нации, но ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Германската репрезентација по лошо ќе ја памети оваа 2018 година, а и синоќешниот меч со Холандија, кој „Маншафт“ не го доби иако водеше со 2-0 до 85-тата ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Во Музејот на современа уметност во Скопје денеска ќе се одржи работна сесија посветена на повикот за апликација за средства за категоријата „Проекти за ...
  сите 14 | | | веќе видена

  „Лалињата“ се последниот учесник на завршниот турнир во Лига на нации, со два гола во последните пет минути од мечот, Холандија се избори за реми против ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Холандија е последната репрезентација која обезбеди билет за завршниот турнир во Лига на нации, Ван Дајк со гол во последните мигови ја однесе Холандија на ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Германија имаше водство од 2:0 над селекцијата на Холандија и пропушти неколку изгледни шанси да го реши натпреварот, а потоа во самата завршница следеше шок ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Фетичу ја пронашла сликата под дрво во источна Романија, по што ја предала на холандската амбасада. Романската писателка Мира Фетичу, која мислела дека ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Холандија има голема шанса да се пласира во завршницата од Лигата на нации и да се бори за првиот трофеј во ова натпреварување, за тоа да се случи не смеат ...
  сите 26 | | | веќе видена