Холандија

  во

  Македонската одбојкарска репрезентација денеска ги доби своите противници за Европското првенство. Македонија ќе игра во Групата Ц заедно со домаќинот ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Одбојкарите на вечерашната ждрепка во Брисел ги добија противниците на финалниот турнир на Европското првенство (ЕП) што ќе се одржи од 12 до 29 септември ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Првиот хамбургер од лабораториско месо настанал во Холандија во 2013 година, а оттогаш сѐ повеќе компании започнале да се интересираат за ваквата технологија. ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Пеколна премиера ја очекува машката одбојкарска репрезентација на Македонија на Европското првенство 2019. „Спартанците“ ќе бидат дел од групата Ц, во Љубљана ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Македонската одбојкарска репрезентација минатата недела направи неверојатен успех и обезбеди историски пласман на едно Европско првенство, а денешната ждрепка ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Македонските одбојкари кои направија историски успех и се пласираа на Европското првенство, сега ги добија своите противници. Македонија ќе игра во групата Ц ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Македонските одбојкари ја добија групата за Европското првенство, судбината сакаше да се паднеме со актуелниот шампион Русија, а ќе играме во Словенија која е ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Македонската одбојкарска репрезентација предмалку на жрепката во Брисел ги дозна противниците на Европското првенство кое ќе се одржи од 12. до 29. септември ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Македонската одбојкарска репрезентација ги доби противниците во групната фаза од 31-то издание на Европското првенство, кое ќе се одржи во септември годинава ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Одбојкарската репрезентација на Македонија во историскиот прв настап на Европско првенство ќе биде дел од групата Ц во Љубљана и ќе игра против домаќинот ...
  сите 32 | | | веќе видена

  При движењето Путин секогаш ја држи десната рака покрај телото, односно прави минимални движења со неа, а за тоа постои добра причина. Претседателот и ...
  сите 2 | | | веќе видена