Холандија

  во

  Словенечкиот министер за надворешни работи, Миро Церар, попладнево изјави дека Словенија силно поддржува почеток на преговори со Северна Македонија во јуни и ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Германската полиција денеска соопшти дека го засили надзорот на границата со Холандија по вооружениот напад во Утрехт, при што едно лице загина, а неколку лица ...
  сите 152 | | | веќе видена

  Германската полиција денеска соопшти дека го засили надзорот на границата со Холандија по вооружениот напад во Утрехт, при што едно лице загина, а неколку лица ...
  сите 152 | | | веќе видена

  И покрај големата поддршка на бројни земји членки на ЕУ за почеток на преговори со нашата земја, во Франција, Холандија и други западноевропски земји сѐ уште ...
  сите 114 | | | веќе видена

  Најмалку едно лице загина по нападот во трамвај во Холандија, откако непознат маж отворил оган во трамвај. Напаѓачот е сеуште во бегство, а сега полицијата ...
  сите 152 | | | веќе видена

  Нови пукотници се пријавени на неколку други локации во Утрехт по утринскиот напад во трамвај, информира шефот на холандкста антитерористичка агенција неколку ...
  сите 152 | | | веќе видена

  Најмалку едно лице загина, а неколку се повредени кога непознато лице отворило оган врз луѓе во трамвај во Утрехт, Холандија. Полицијата соопшти дека не се ...
  сите 152 | | | веќе видена

  Најмалку едно лице загинало, а неколумина се повредени кога непознато лице отворило оган на луѓе во трамвај во Утрехт во Холандија. Полицијата соопшти дека не ...
  сите 152 | | | веќе видена

  Најмалку едно лице загина, а неколку се повредени кога непознато лице отворило оган врз луѓе во трамвај во Утрехт, Холандија. Полицијата соопшти дека не се ...
  сите 152 | | | веќе видена

  Холандската воена полиција е во состојба на „дополнителна претпазливост“ на аеродромите и „објектите од важност“, а тешко вооружени полициски сили се поставени ...
  сите 152 | | | веќе видена

  Вооружен напаѓач отворил оган во трамвај во холандскиот град Утрехт, при што загина еден човек и повредил неколку други, велат извештаите.Областа во западниот ...
  сите 152 | | | веќе видена

  Иако засега сеуште е неофицијален брозјот на жртви во Холандија, АФП јавува дека едно лице е убиено во текот на нападот во трамвај во холандскиот град Утрехт ...
  сите 152 | | | веќе видена

  Најмалку едно лице загина, а неколку се повредени кога непознато лице започна да пука во луѓе во трамвај во Утрехт, Холандија. Полицијата соопшти дека не се ...
  сите 152 | | | веќе видена

  И покрај големата поддршка на бројни земји членки на ЕУ за почеток на преговори со нашата земја, во Франција, Холандија и други западноевропски земји сѐ уште ...
  сите 114 | | | веќе видена