Холандија

  во

  Здружение на џамии во Холандија побара од Твитер да го затвори профилот на Геерт Вилдерс, заканувајќи се со правно дејство ако гигантот на социјалните мрежи не ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Здружение на џамии во Холандија побара од Твитер да го затвори профилот на Геерт Вилдерс, заканувајќи се со правно дејство ако гигантот на социјалните мрежи не ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Во третата холандска лига на мечот помеѓу Рингзбурге Бојс и АФЦ (2-6), викендов се случи интересен инцидент кој мнгоу брзо го обиколи целиот свет. Една ...
  сите 9 | | | веќе видена

  „Што ги спречува Холандија Франција, или која било друга земја, да го „исклучи“ процесот наредната година во јуни 2019“, беше прашана од новинар, министерката ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Највлијателни земји во Европската Унија се Германија, Франција, Велика Британија и Холандија, додека поранешните југословенски републики Словенија и Хрватска, ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Во новото издание на „360 Степени (5.11.2018 г.) на ТВ Алсат: -Груевски пред одење во затвор, а судењето за главниот предмет на СЈО – „Таргет-Тврдина“, во кој ...
  сите 16 | | | веќе видена

  На граничниот премин Комо Брогеда (Como Brogeda), на италијанско-австриската граница, полицијата уапсила 40-годишен македонски државјанин, во чиј автомобил ...
  сите 80 | | | веќе видена

  Кога е во прашање фудбалот и случувањата на и надвор од теренот секогаш има работи кои ќе не изнендат и ќе и го привлечат вниманието на јавноста. Еден таков ...
  сите 11 | | | веќе видена