Холандија

  во

   Доволно е да се спомене Холандија и прво што ќе ни падне на памет е Амстердам. Свесни сме дека овој холандски град претставува слика за место кои многумина ...
  | | веќе видена

  Селекторот на Германија, Јоаким Лев, направи големи промени во селекцијата со тоа што ги изостави ѕвездите на Баерн Минхен, Жером Боатенг, Матс Хумелс, Томас ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Талентираниот Мартин Одегард оваа сезона конечно започна да го прикажува неговиот потенцијал играјќи во првата лига во Холандија во дресот на Витесе. Добрите ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Учеството во изборните процеси ќе биде од суштинска важност за проценката за старт на преговори во јуни, европските челници ги повикаа и власта и опозицијата ...
  сите 152 | | | веќе видена

  Во ЕУ има оптимизам, но не се знае сигурно дали земјава ќе добие датум за преговори. Високата претставничка за надворешна политика и безбедност, Федерика ...
  сите 152 | | | веќе видена

  Холандските власти го намалија нивото на терористичка закана во централниот град Утрехт, на четврто од петто ниво, по апсењето на осомничениот во смртоносниот ...
  сите 148 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев во Брисел е во мисија да ги убеди членките на ЕУ да прифатат отпочнување на пристапни преговори за нашата земја во јуни. Иако Франција и ...
  сите 152 | | | веќе видена