Холандија

  во

  Сонот на голем број одбојкари, тренери и спортски работници во Македонија што почна од првите претквалификациски дуели со Австрија пред 25 години, конечно ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Туристичките погодности на Македонија деновиве се претставуваат на интернационалниот саем за туризам во Утрехт, Холандија. Саемот „Vakantiebeurs” се одржува во ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Агенцијата за промоција и поддршка на туризмот на Република Македонија заедно со приватниот сектор традиционално учествува на интернационалниот саем за туризам ...
  сите 81 | | | веќе видена

  Според годишната листа на компанијата „Хенли енд партнерс“, Јапонија сè уште гордо ја носи титулата на најјак пасош на светот, додека второто место го делат ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Миријам е од Холандија, а Питер е од Нов Зеланд. Парот моментално се наоѓа во Бугарија на планината Родопи, која е дел од Родопскиот масив помеѓу Бугарија и ...
  | | веќе видена

  Машката ракометна репрезентација на Македонија утре го почнува настапот на СП во Германија и Данска. За Македонија ова е вкупно шести настап на ракометните ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Миријам (34) од Холандија и Петар (64) од Нов Зеланд живеат номадски живот во последните 12 години. И покрај слободениот начин на живот, тие во минатото имале ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Демонстранти кои протестираа против убиствата на двајца Иранци во Холандија ја нападнаа Амбасадата на Иран во Хаг и беа уапсени за нарушување на јавен ред и ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Одбојкарите на македонската репрезентација вчера напишаа историја, за прв пат се пласираа на Европското првенство во одбојка. Во последното коло од ...
  сите 40 | | | веќе видена