Холандија

  во

  Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, вчера се обрати пред голем број граѓани на трибина во Гостивар. Својот говор го подели во два дела. -Првиот дел ќе биде за ова ...
  сите 286 | | | веќе видена

  Холандската верзија на Црн Пит, е препознатлив по лицето обоено во црна или кафеава боја и по костумот. Противниците на Црниот Пит сметаат дека тој обичај е ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Селекторот на Германија Јоаким Лев повика на смиреност, откако стана јасно дека Бундестимот ќе испадне од елитната дивизија во Лигата на нациите. Германците ја ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Ремито без голови со Португалија ја спречи Италија да се рангира за финалната четворка на првото издание на Лигата на нациите и ја продолжи негативната ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Црниот Пит е лик од холандската верзија на приказната за Дедо Мраз кој таму го нарекуваат Синтерклас и се слави во очи на празникот Синтерклас (кај нас ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Црниот Пит е лик од холандската верзија на приказната за Дедо Мраз кој таму го нарекуваат Синтерклас и се слави во очи на празникот Синтерклас (кај нас ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Србија со 2:1 ја победи Црна Гора во меч од Лигата на нации, а во центар на вниманието е напаѓачот на домашната селекција, Александар Митровиќ. Тој беше ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Селекцијата на Србија ја оправда улогата на фаворит и славеше над Црна Гора со 2-1 во денешниот меч од Лигата на нации. Меѓутоа оваа победа на Србите можеше да ...
  сите 11 | | | веќе видена