Холандија

  во

  На денешен ден во 1902 година Загинал Методи Патчев, македонски револуционер, учесник во македонското револуционерно движење, член, раководител и војвода на ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Германија го доби дербито во Групата Ц, „панцерите“ со погодок во последните мигови од мечот стигнаа до триумф од 2-3 на гостувањето кај Холандија. ЕВРО 2020 ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Дерби пресметката во Амстердам и припадна на Германија, Холандија се врати од два гола негатива но гостите погодија во 90. минута и триумфираа со 2-3.Возбудлив ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Во соработка со полицијата на Шпанија, Велика Британија, Данска, Кипар, Холандија, Латвија и во многу други европски земји Европол ја спроведува најголемата ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Германската фудбалска репрезентација успеа да стигне до први три бода во квалификацискиот циклус за Европското првенство, откако победи на начин кој е ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Германија со победа ги стартуваше квалификациите за Европското првенство во 2020 година, откако во драматичен меч на „Јохан Кројф арената“ во Амстердам прво ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Германија со победа ги стартуваше квалификациите за Европското првенство во 2020 година, откако во драматичен меч на „Јохан Кројф арената“ во Амстердам прво ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Сергеј Лазарев, кој по втор пат ќе ја претставува Русија на Евровизија, вели дека оваа година поинаку гледа на работите. – Прво, не ги гледајте резултатите од ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Центарот за управување со промени на мадридскиот универзитет IE спроведе анкета над повеќе од 2.500 жители на Европската унија, во која тие дадоа одговор на ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Холандија вечерва ја пречекува Германија во дербито на денот, од квалификациите за ЕП 2020 година. „Лалињата“ играат пред своите навивачи, но тоа не мора многу ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Холандија оваа вечер ќе ја пречека Германија во големото дерби од квалификацискиот циклус за Европското првенство во 2020 година, пресметка пред која една ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Прилично чудно размислување на легендарниот напаѓач. Легендарниот напаѓач на Вејн Руни своите најдобри денови во кариерата ги помина под водство на Сер Алекс ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Официјално, Samsung најави дека нивната серија QLED телевизори од 2019 година ќе понуди нов вид на “Амбиентален режим“ дизајниран да прикаже различна содржина, ...
  сите 41 | | | веќе видена