Европа

  во

  Веројатно единствен и најлесен пат за Македонија да обезбеди пласман на Европското првенство во 2020 година е Лигата на нации, каде сигурно ќе има послаби ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Еднакви можности во приватниот сектор, следење на европските трендови за зголемување на уделот на жените во економијата, постигнување на повисоки работни ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ денеска во Собранието на Република Македонија поднесоа Информација за енормното загадување на ...
  сите 129 | | | веќе видена

  Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски , Координатор на Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ и коалцијата ...
  сите 129 | | | веќе видена

  ВМРО-ДПМНЕ денеска до Собранието поднела информации за загадувањето, и побарала од Конисијата за транспорт, врски и екологија да одржи јавна расправа за мерки ...
  сите 129 | | | веќе видена

  Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, во рамки на официјалната посета на Хашемитското Кралство Јордан, денеска во Аман, оствари средби со ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов, во рамки на официјалната посета на Хашемитското Кралство Јордан, денеска во Аман, остварил средби со ...
  сите 59 | | | веќе видена

  “Горди сме на нашиот тим на кардиохирурзи, којшто е единствен сертифициран тим за изведување на овој тип интервенции во Република Македонија. Од експертите од ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Еднакви можности во приватниот сектор, следење на европските трендови за зголемување на уделот на жените во економијата, постигнување на повисоки работни ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Косовскиот премиер Рамуш Харадинај побарал денеска од австрискиот канцелар Себастијан Курц, како актуелен претседавач со Европската унија (ЕУ), да го стави на ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов, во рамки на официјалната посета на Хашемитското Кралство Јордан, денеска во Аман, остварил средби со ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Пекари, градежници од сите видови, како и машински стручни кадри и натаму се најдефицитарни за бизнисот во земјава. Дневно се бараат и по 10 лица кои ги ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Веројатно единствен и најлесен пат за Македонија да обезбеди пласман на Европското првенство во 2020 година е Лигата на нации, каде сигурно ќе има послаби ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ денеска во Собранието на Република Македонија поднесоа Информација за енормното загадување на ...
  сите 129 | | | веќе видена