Европа

  во

  Унгарските власти го разгледуваат барањето за азил, поднесено од поранешниот премиер Никола Груевски, информираат од прес-службата на кабинетот на премиерот ...
  сите 183 | | | веќе видена

  Унгарската влада за „ Макфакс “ вели дека властите дозволиле Никола Груевски да поднесе барање за азил, а со тоа да биде сослушан и во седиштето на ...
  сите 183 | | | веќе видена

  Никола Груевски е тој кој што успеа да ја претвори Република Македонија во заробена држава за време на неговото владеење, како што беше посочено и во ...
  сите 338 | | | веќе видена

  Зелената нафта и годинава се најде во Предлог – буџетот за 2019 година како една од мерките за силна поддршка на земјоделството. Меѓутоа, земјоделците се ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Унгарската влада за „Макфакс“ вели дека властите дозволиле Никола Груевски да поднесе барање за азил, а со тоа да биде сослушан и во седиштето на Канцеларијата ...
  сите 183 | | | веќе видена

  Унгарската влада за „Макфакс" вели дека властите дозволиле Никола Груевски да поднесе барање за азил, а со тоа да биде сослушан и во седиштето на ...

  сите 183 | | | веќе видена

  Унгарската влада за „Макфакс“ вели дека властите дозволиле Никола Груевски да поднесе барање за азил, а со тоа да биде сослушан и во седиштето на Канцеларијата ...
  сите 183 | | | веќе видена

  Унгарските власти го разгледуваат барањето за азил, поднесено од поранешниот премиер Никола Груевски, информираат од прес-службата на кабинетот на премиерот ...
  сите 183 | | | веќе видена

  Будимпешта, 14 ноември 2018 (МИА) – Унгарските власти го разгледуваат барањето за азил поднесено од поранешниот премиер Никола Груевски, информираат од ...
  сите 183 | | | веќе видена

  Раскошниот 19-каратен розов дијамант наречен „Розово наследство” синоќа беше продаден за над 50 милиони евра на аукција на Кристи’с во Женева. Ова е нов ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Европската филмска академија ги објави номинациите за престижните награди, кои по 31. пат ќе се доделат на 15 декември во Севилја, Шпанија. За наградите ќе ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Унгарските власти го разгледуваат барањето за азил, поднесено од поранешниот премиер Никола Груевски, информираат од прес-службата на кабинетот на премиерот ...
  сите 183 | | | веќе видена

  Поранешниот македонски премиер ја искажал својата намера да поднесе барање за статус на бегалец во Унгарија, според официјалното соопштение на канцеларијата на ...
  сите 183 | | | веќе видена

  Никола Груевски е тој кој што успеа да ја претвори Република Македонија во заробена држава за време на неговото владеење, како што беше посочено и во ...
  сите 338 | | | веќе видена

  Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, денеска го прими премиерот на Република Малта, Џозеф Мускат, кој престојува во официјална посета на ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Никола Груевски е тој кој што успеа да ја претвори Република Македонија во заробена држава за време на неговото владеење, како што беше посочено и во ...
  сите 338 | | | веќе видена