Европа

  во

  Хуан Фелипе засекогаш ќе биде запишан во срцата на македонската публика, бидејќи беше еден од најзаслужните во дресот на Вардар за пласманот на најтрофејниот ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Сити колеџ, Меѓународен факултет на Универзитетот „Шефилд“, ги почна уписите на нови студенти за академската 2019/2020 година. Кампањата за регрутирање ...
  сите 3 | | | веќе видена

  На дводневната, втора по ред, средба на Заедничкиот интердисциплинарен комитет за историски, образовни и археолошки прашања на Северна Македонија и на Грција ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Заедничкиот интердисциплинарен комитет на македонски и грчки експерти оформен согласно Договорот од Преспа на 22 и 23 март имал средба на која било навлезено ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Претседателката на организацијата Хендикеп Плус, Бранкица Димитровска, пред објектот на Министерството за труд и социјална политика се спротивстави на предлог ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Банките и другите финансиски компании префрлаат се повеќе средства и работни места надвор од Обединетото Кралство, како што земјата се движи кон Брегзит. ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања Бујар Османи, денеска имаше средба со скопскиот бискуп и предводник на Римокатоличката црква во ...
  сите 41 | | | веќе видена

  На дводневната втора по ред средба на Заедничкиот интердисциплинарен комитет за историски, образовни и археолошки прашања на Северна Македонија и на Грција што ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Фирмата Про Фит, кој е застапник на нутриционистичката програма NuMe во Македонија, на 20 Март ќе го прослави својот втор роденден. Тимот кој стои позади овој ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Светлана Цеца Ражнатовиќ, останала жива благодарение на тоа што во моментот на бомбардирањето се наоѓала со својот сопруг Жељко Ражнатовиќ Аркан, во хотелот ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Изнаоѓање конкретни формулации за одредени настани од историјата кои ќе бидат прифатливи и за македонската и за грчката страна, со цел да се избегне меѓусебен ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Во периодот од 22-ри до 24-ти март 2019 година, во Дубровник, Хрватска, се одржа 6-тиот Регионален самит на претприемачи во Средна и Југоисточна Европа. Целта ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Макпетрол АД како компанија, повеќе од 70 години вложува во својот развој и капацитети и притоа гради континуирана политика на општествена одговорна компанија, ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Сити Колеџ, Меѓународниот факултет на Универзитетот Шефилд ги започна уписите на нови студенти за академската 2019 – 2020 година. Кампањата за регрутирање ...
  сите 3 | | | веќе видена