Европа

  во

  Екипата на Челси на отворањето на новата сезона во Лига Европа, минимално со 0-1 го освлада ПАОК на гостински терен. Трите бода за „сините“ ги обезбеди Вилијан ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Екипата на Лацио забележа триумф над Аполон од 2-1 на вечерашниот меч во Лига Европа, но калчолигашот можеше да дојде и до поубедлив триумф ако во финишот еден ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Озогласените навивачи на грчкиот клуб пред очите на целата европска фудбалска јавност во центарот на арената во Солун од мечот помеѓу ПАОК и Челси во Лига ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Претседателот на САД, Доналд Трамп му предложил на шефот на шпанската дипломатија Жозеп Борел да подигне ѕид во Сахара за да ја запре илегалната миграција. - ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Тимот на Лацио славеше со 2:1 на стартот против Аполон во групната фаза од Лигата на Европа, но натпреварот го обележа промашувањето на Сенад Лулиќ во ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Враќањето на Челси во Лига Европа првпат од 2013 година помина според очекувањата, откако на тешкото гостување во Солун, голот на Вилијан на стартот на мечот ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Општина Крива Паланка го распиша конкурсот за доделување на наградите „8 Октомври“, „Почесен граѓанин на Крива Паланка“ и „Признание за особени постигнувања и ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Германската канцеларка Ангела Меркел изјави дека Европската унија треба да потпише договори за регулирање на движењето на мигрантите и со други држави освен ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Фановите на ПАОК повторно со тешка провокација до сите Македонци, велејќи дека Македонија е единствена и е во Грција. Денеска солунски ПАОК ја отвори групната ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Потпирајќи се на изворната идеја „да откријат, промовираат и афирмираат свежи филмски приказни на нови автори кои се сè уште недоволно истакнати во светската ...
  сите 70 | | | веќе видена

  Марковите кули над Прилеп претендираат од привремената да бидат ставени на Постојаната листа на светско наследство УНЕСКО, со што оваа природна реткост би била ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Ама ич не сакам да се согласувам со секакви шушумиги кои до вчера си го пазеа газот и уста не отвораа ама денес се првите „демократи“ во државава – мислам на ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Германскиот произведувач на автомобили БМВ, објави дека планира да ја затвори фабриката во Оксфорд, која произведува автомибили од марката Мини, само еден ...
  сите 87 | | | веќе видена