Европа

  во

  Кандидатката за претседател на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен ќе поднесе оставка на фунцкијата министер за одбрана на Германија. Таа денеска најави ...
  сите 97 | | | веќе видена

  Временската погноза која беше предвидена за Италија се воспостави како точна. На повисоките места падна и до 30 сантиметри снег среде лето. Исвн Италија, снег ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Европскиот Инвестициски Фонд (ЕИФ) и ПроКредит групација ќе пласираат дополнителни 800 милиони евра за иновативни проекти на мали и средни претпријатија (МСП), ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Сапуницата околу Нејмар добива сценарио еднакво на филм. Пред две година голема беше драмата околу трансферот на Нејмар од Барселона во Пари Сен Жермен, а сега ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Кандидатката за претседател на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен денеска најави дека ќе поднесе оставка на фунцкијата министер за одбрана на Германија, ...
  сите 97 | | | веќе видена

  Кандидатката за претседател на Европската комисија Урсула фон дер Лајен денеска најави дека ќе поднесе оставка на фунцкијата министер за одбрана на Германија, ...
  сите 97 | | | веќе видена

  Кандидатката за претседател на Европската комисија Урсула фон дер Лајен денеска најави дека ќе поднесе оставка на фунцкијата министер за одбрана на Германија, ...
  сите 97 | | | веќе видена

  Кандидатката за претседател на Европската комисија Урсула фон дер Лајен денеска најави дека ќе поднесе оставка на фунцкијата министер за одбрана на Германија, ...
  сите 97 | | | веќе видена

  Во фабриката за нуклеарен отпад „Селафилд“ во Велика Британија во Камбрија би можело да се случи несреќа полоша од чернобилската, предупредуваат активисти. ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Златан Ибрахимовиќ и во својата 37 година од својот живот игра фудбал на завидно ниво и е еден од најдобрите играчи во МЛС лигата, но дефинитивно и на него му ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Во четврток на арената „Тодор Проески“ Шкупи ќе игра реванш против Пјуник во рамките од квалификациите за Лигата на Европа. Шкупи на гости во Ерменија одигра ...
  сите 85 | | | веќе видена

  Европскиот Инвестициски Фонд (ЕИФ) и ПроКредит групација ќе пласираат дополнителни 800 милиони евра за иновативни проекти на мали и средни претпријатија (МСП), ...
  сите 25 | | | веќе видена