Европа

  во

  Аерозагадувањето во Македонија руши светски рекорди, реагираат од опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Во нивното соопштение се наведува дека Македонија е помеѓу државите ...
  сите 148 | | | веќе видена

  Ниту една земја на ЕУ не го покрена прашањето за Никола Груевски, вели унгарскиот министер за надворешни работи, Питер Сијарто. Како одговор на прашање, ...
  сите 68 | | | веќе видена

  Гасоводот, кој се состои од две одделни линии со должина од 930 километри, влегува во Црното Море во близина на Анапа на рускиот брег и доаѓа на брегот во ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Сиромаштијата енормно се зголеми откако СДСМ дојде на власт. Моментално во земјава околу 460.000 граѓани живеат на работ на сиромаштија, а манипулантите од ...
  сите 148 | | | веќе видена

  Многу светски лидери се "луди" по фудбалот, најважната споредна работа на светот. Германската канцеларка Ангела Меркел не ги пропушта важните натпревари на ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Истражување на Универзитетот Оксфорд покажува дека 88 отсто од апликациите имаат код кој испраќа податоци од корисниците на Alphabet (Google). Анализата е ...
  сите 2 | | | веќе видена

  ВМРО-ДПМНЕ: Сиромаштијата енормно се зголеми откако СДСМ дојде на власт Сиромаштијата енормно се зголеми откако СДСМ дојде на власт.Моментално во земјава околу ...
  сите 148 | | | веќе видена

  Аерозагадувањето во Македонија руши светски рекорди. Македонија е помеѓу државите со најзагаден воздух во светот и со најзагаден воздух во Европа. Граѓаните се ...
  сите 148 | | | веќе видена

  Две третини од децата и младите во Европа имаат позитивни чувства кон мигрантите, додека најголем страв им е безработницата.Ваквите резултати, како што јави ...
  сите 5 | | | веќе видена

  „Сиромаштијата енормно се зголеми откако СДСМ дојде на власт.Моментално во земјава околу 460.000 граѓани живеат на работ на сиромаштија, а манипулантите од ...
  сите 148 | | | веќе видена