Европа

  во

  Министерот за здравство Венко Филипче по деветтата седница на Советот за безбедност за актуелната ситуација со пандемијата на Kовид-19 во земјава, на ...
  сите 101 | | | веќе видена

  Меѓународен тим на научници што го следат вирусот преку неговите генетски мутации го опишаа во истражувачкиот труд извонредното ширење на новата варијанта на ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Агенцијата за електронски комуникации наскоро ќе распише меѓународен тендер за избор на компанија која ќе изработи физибилити студија за влијанието на 5G ...
  сите 35 | | | веќе видена

  90 килограми циста е извадена од стомакот на 45 годишна жена на Клиниката за гинекологија и акушерство. Жената дошла во тешка здравствена состојба. Според ...
  сите 4 | | | веќе видена

  На Клиниката за гинекологија и акушерство во Скопје била примена жена во тешка здравствена состојба – таа имала циста во стомакот која тежела 90 килограми. ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Според француските медиуми, мажот бил уапсен околу 13 часот и очигледно сакал да изврши напад сличен на оној што се случи денеска во Ница, каде исламист уби ...
  сите 94 | | | веќе видена

  Српскиот доктор Бранимир Несторовиќ кој го напушти Кризниот штаб на Србија пред неколку часа објави графикон на Фејсбук, кој ја покажува вистинската смртност ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Финската влада во четвртокот објави дека поради забавувањето на пандемијата во земјата, ќе ги ублажи ограничувањата на работното време на рестораните, но дека ...
  сите 610 | | | веќе видена

  Писменото соопштение од Макпетрол АД го пренесуваме во целост:  ПИСМЕНА РЕАКЦИЈА НА ВЧЕРАШНОТО СООПШТЕНИЕ НА РКЕ Регулаторна комисија за енергетика и водни ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Агенцијата за електронски комуникации наскоро ќе распише меѓународен тендер за избор на компанија која ќе изработи физибилити студија за влијанието на 5G ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Според ковид протоколите жената била тестирана за корона вирус и била негативна. Тимот на медицински персонал со гинекологот Игор Алуловски  и голем тим на ...
  сите 4 | | | веќе видена

  -Скопје и Софија треба да дадат поголема шанса на заедничката комисија да ги реши отворените прашања. Јас сум поборник на тезата дека ако Бугарија ако го ...
  сите 86 | | | веќе видена

  Министерот за здравство Венко Филипче по деветтата седница на Советот за безбедност за актуелната ситуација со пандемијата на Kовид-19 во земјава, на ...
  сите 101 | | | веќе видена

  Не гледаат потреба од прогласување вонредна состојба, бидејќи како што велат, има функционално собрание.  Министерот Филипче уверува дека никој нема да остане ...
  сите 101 | | | веќе видена