Европа

  во

  Претседателот Стево Пендаровски смета дека вистинското место за лидерската средба е кај шефот на државата. -Не би сакал да ја поткопувам иницијативата на ...
  сите 107 | | | веќе видена

  Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски смета дека вистинското место за лидерската средба е кај шефот на државата.- Не би сакал да ја ...
  сите 107 | | | веќе видена

  „Моја бесмртна љубов“ е насловена новата концертна сезона 2019/2020 на Филхармонијата, која ќе почне на 26 септември. Насловот, како што вели директорот на ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски смета дека вистинското место за лидерската средба е кај шефот на државата. -Не би сакал да ја ...
  сите 107 | | | веќе видена

  Менаџерот на Тотенхем, Маурисио Почетино, откри дека најверојатно ќе го напуштел клубот ако тимот ја освоил Лигата на шампионите на крајот од минатата сезона. ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Хрватските медиуми се индиректни виновници за сензационалната елиминација на Хајдук во првото коло, во Лига Европа. Синоќа екипата од Малта, Гзира, го шокираше ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски смета дека вистинското место за лидерската средба е кај шефот на државата. -Не би сакал да ја ...
  сите 107 | | | веќе видена

  -Не би сакал да ја поткопувам иницијативата на премиерот за лидерска средба за важни прашања, сепак сметам дека вистинското место за лидерската средба е кај ...
  сите 107 | | | веќе видена

  Покрај елиминацијата на сите македонски клубови, изминатава вечер јавноста од Балканот беше сведок и на еден голем срам кој пристигна од Хрватска, каде ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Многу светски ѕвезди потекнуваат од Балканот и во нив тече југословенска крв. За некои, тој факт е општо познат, но постојат и личности на оваа листа кои ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Новата концертна сезона (2019-2020) на Филхармонија е насловена „Моја бесмртна љубов“ и на публиката ќе ѝ понуди фантастичен избор на солисти и диригенти, како ...
  сите 11 | | | веќе видена

  „Моја бесмртна љубов“ е насловена концертната сезона 2019-2020 на Филхармонијата, во која ќе одбележи 75 години постоење. Слоганот е инспириран од писмата на ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Менаџерот на Тотенхем, Маурисио Почетино, откри дека најверојатно ќе го напуштел клубот ако тимот ја освоил Лигата на шампионите на крајот од минатата сезона. ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Менаџерот на Тотенхем, Маурисио Почетино, откри дека најверојатно ќе го напуштел клубот ако тимот ја освоил Лигата на шампионите на крајот од минатата сезона. ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Хрватскиот прволигаш Хајдук доживеа вистински дебакл и елиминација уште во првото квалификациско коло во Лига Европа и тоа од Гзира од Малта. Клубот од Сплит ...
  сите 17 | | | веќе видена