Европа

  во

  На нашите млади им треба европска Македонија. Избираме да бидеме дел од демократскиот свет за да создадеме можности за подобар живот за нашите деца. Немаме ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Составот на Челси победнички го заврши гостувањето во Солун кај ПАОК во рамките на Лига Европа. Паок проба да возврати, но сепак немаше доволно сили за да се ...
  сите 55 | | | веќе видена

  На средбата со потпретесдателот Мајк Пенс бевме сериозно охрабрени за успех на претстоечкиот референдум. САД беа со нас во текот на целиот процес на изнаоѓање ...
  сите 124 | | | веќе видена

  На 1. декември, на сцената на Македонската Опера и Балет, Државниот балет на мраз од Санкт Петербург доаѓа повторно, овојпат со изведба на претставата ...
  сите 16 | | | веќе видена

  „Живеалиштето на крокодилите е признаено од европската асоцијација ЕАЗА како едно од најдобрите живеалишта за рептили во Европа. Една од причините поради која ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев, во Вашингтон оствари средба со Потпретседателот на Соединетите американски држави Мајк Пенс.Заев, ...
  сите 124 | | | веќе видена

  Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев, во Вашингтон оствари средба со Потпретседателот на Соединетите американски држави Мајк Пенс. ...
  сите 124 | | | веќе видена