Европа

  во

  Кристијано Роналдо беше човекот кој го одбележа кам-бекот на Јувентус против Атлетико Мадрид во Лигата на шампионите или поточно благодарение на неговиот ...
  сите 222 | | | веќе видена

  Европскиот шампионат во шах во поединечна конкуренција беше свечено отворен со пригодна церемонијата во хотелот Хилтон, во Скопје. Претседателот на Европскиот ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Три години по договорот меѓу ЕУ и Турција за надминување на мигрантската криза, Европската комисија сериозно ја критикува состојбата во грчките бегалските ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Претседателот на грчката партија Демократска левица во интервју за грчката новинска агенција АНА-МПА вели дека за да има мир, просперитет и развој во регионот ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Претседателот на грчката партија Демократска левица во интервју за грчката новинска агенција АНА-МПА вели дека за да има мир, просперитет и развој во регионот ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Претседателот на грчката партија Демократска левица во интервју за грчката новинска агенција АНА-МПА вели дека за да има мир, просперитет и развој во регионот ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, и вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи, во рамки на посетата во Брисел учествуваа на ...
  сите 82 | | | веќе видена

  Шефот на дипломатијата Никола Димитров и вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи, во рамки на посетата во Брисел учествуваа на работен појадок со ...
  сите 82 | | | веќе видена

  Шефот на дипломатијата Никола Димитров и вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи, во рамки на посетата во Брисел учествуваа на работен појадок со ...
  сите 82 | | | веќе видена

  Претседателот на грчката партија Демократска левица во интервју за грчката новинска агенција АНА-МПА вели дека за да има мир, просперитет и развој во регионот ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Шефот на дипломатијата Никола Димитров и вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи, во рамки на посетата во Брисел учествуваа на работен појадок со ...
  сите 82 | | | веќе видена