Европа

  во

  Пентагон ги намалува антитерористичките сили во Африка и разгледува дали може да спроведе слични потези во останатите делови во светот во рамки на големите ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Лука Јовиќ е најголемото откритие оваа сезона во Бундеслигата и е најефикасниот напаѓач во Европа во моментов. Напаѓачот на Ајнтрахт има постигнато 12 гола на ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Жан Клод Јункер. Еден од моќните лидери кои ја предводат моќната Европа. Држи прес конференција за потребата да се има моќна европска армија. Само што облекол ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Белгискиот репрезентативец Аксел Витсел ова лето реши да ги остави кинеските милиони и кариерата да ја продолжи во Европа, па се пресели во Борусија Дортмунд. ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Коментарот на Красниќи е по повод вчерашната изјава на Брнабиќ дека во Сребреница не се случил геноцид, затоа што, според неа, „геноцид е кога го убивате ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Кинеските потрошувачи ќе останат движечка сила на пазарот за луксузни производи, се наведува во денес објавената студија на консултантаката куќа Bain, која ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Во Австрија од 1 јануари следната година самоуправувачкото возење кај автомобилите ќе биде дозволено. Тоа значи дека возачите ќе смеат да ги тргнат рацете од ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Поранешниот претседател на косовското Собрание Јакуп Красниќи вели дека српската премиерка Ана Брнабиќ „не знае или не сака да знае“ што е геноцид, јави ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Коментарот на Красниќи е по повод вчерашната изјава на Брнабиќ дека во Сребреница не се случил геноцид, затоа што, според неа, „геноцид е кога го убивате ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Негирање на геноцидот во Сребреница и искривување на судските факти за најголемото злосторство после холокаустот во Европа претставува намерен и организиран ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Негирање на геноцидот во Сребреница и искривување на судските факти за најголемото злосторство после холокаустот во Европа претставува намерен и организиран ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Однесувањето на унгарската влада ќе биде предмет на испитување на Европската унија како нејзина членка од аспект на владеењето на правото и борбата против ...
  сите 215 | | | веќе видена