Европа

  во

  На 2 април 2008 година, тогашниот американски претседател Џорџ В. Буш им се обрати на другите лидери на НАТО на нивниот самит во Букурешт, жестоко залагајќи се ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Џорџ В. Буш 17 септември 2018 До граѓаните на Македонија: Уште од првиот ден на независноста на вашата држава, Соединетите Американски Држави се ваш постојан ...
  | | веќе видена | слични

  Уште од првиот ден на вашата независност, Соединетите Американски Држави се ваш постојан пријател, рече поранешниот претседател Џорџ В. Буш, во писмо до ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Со доближувањето и членството на Македонија во Европската унија ќе се слеат повеќе пари за локален развој на општините. Поддршката од ЕУ во сите овие години е ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Пред неколку дена излезе видео спотот за песната „Излези ЗА европска Македонија”, кој претставува поддршка за претстојниот референдум. Веднаш по објавувањето ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Се приближува референдумот на кој Македонците треба да гласаат за новото име на државата. Значењето на нашата држава пораснало во последно време, бидејќи во ...
  сите 250 | | | веќе видена

  Полскиот претседател Анджеј Дуда изјави дека претседателот Доналд Трамп може да донесе одлука со која би го стопирал гасоводот Северен поток 2. – Одлуката е во ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Пред неколку дена излезе видео записот за песната “Излези ЗА европска Македонија”, кое претставува поддршка за референдумот. Видеото веднаш беше дочекано со ...
  сите 23 | | | веќе видена