Европа

  во

  Претседателот на ДУИ, Али Ахмети испрати честитка по повод трансформацијата на безбедносните сили во косовската армија. Во честитката тој напиша биле потребни ...
  сите 312 | | | веќе видена

  Претседателот на ДУИ, Али Ахмети испрати честитка по повод трансформацијата на безбедносните сили во косовската армија. Во честитката тој напиша биле потребни ...
  сите 312 | | | веќе видена

  Претседателот на ДУИ, Али Ахмети, испрати честитка по повод трансформацијата на безбедносните сили во косовската армија. Во честитката тој напиша биле потребни ...
  сите 312 | | | веќе видена

  Министерот за надворешни работи Никола Димитров, во интервју за париски „Ле Монд“ го брани договорот потпишан со Грција за името на земјата, чија ратификација ...
  сите 69 | | | веќе видена

  Влезот на Македонија во НАТО ќе ја засили способноста на балканските земји да се спротивстават на „недобронамерните активности“ на Русија во регионот, изјавил ...
  сите 111 | | | веќе видена

  Казната беше објавена еден ден по елиминацијата на Милан од групите на Лигата на Европа. 12 милиони евра ќе бидат одземени од паричната награда на Милан од ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Република Македонија е единствената држава во Европа во која се води постапка против најголемата опозициска партија и во којашто политичкиот прогон станува ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Maнчестер Сити оваа сезона ја има една од најдобрите одбрани во Европа, а вистински столба во последната одбранбена линија на Пеп Гвардиола, Емерик Лапорт. ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Претседателот на ДУИ, Али Ахмети испрати честитка по повод трансформацијата на безбедносните сили во косовската армија. Во честитката тој напиша биле потребни ...
  сите 312 | | | веќе видена

  Претседателот на ДУИ, Али Ахмети, испрати честитка по повод трансформацијата на безбедносните сили во косовската армија. Во честитката тој напиша биле потребни ...
  сите 312 | | | веќе видена

  Европската фудбалска куќа (УЕФА) никако да стави крај на расистичките и антисемитски навивања во Европа. Најновиот случај пристигна од Лига Европа на ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Европската куќа на фудбалот го казни Милан со 12 милиони евра за кршење на правилата за финансиски фер-плеј.Казната беше објавена еден ден по елиминацијата на ...
  сите 32 | | | веќе видена