Европа

  во

  Како ретко кога во историјата сега се зависи од нас за нашата иднина. По 27 години го најдовме патот до Европа и како Македонци ќе влеземе во НАТО и како ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Градот Скопје во соработка со Македонски железници – Транспорт, Македонски железници – Инфраструктура, здружението „Прв до врв“ и граѓанската иницијатива „На ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Тимот на ЦИВИЛ Медиа ги праша граѓанките и граѓаните на Прилеп кој е нивниот став и мислење околу референдумот. „Од срце очекувам да дојде референдумот и ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Град Скопје во соработка со Македонски железници – Транспорт, Македонски железници – Инфраструктура, здружението „Прв до врв“ и граѓанската иницијатива „На ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Екипата на Милан е пред нов императив оваа натпреварувачка сезона да биде биде успешна и на ниво пред се во Италија, а секако ако се пружи можност и во Европа. ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Францускиот претседател, Емануел Макрон, во пресрет на референдумот закажан за 30. септември преку видео-обраќање упати порака до македонсите граѓани, при што ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Европската недела на мобилност 2018 во Скопје заврши со комбинирање на железнички и превоз со велосипед. Активисти од здружението „Прв до врв“ и од ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Градот Скопје во соработка со Македонски железници – Транспорт, Македонски железници – Инфраструктура, здружението „Прв до врв“ и граѓанската иницијатива „На ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Грчкиот портал In.gr се осврнува на „шокот предизвикан од неприфатливите изјави на Зоран Заев за неговата единствена ‘сопствена’ Македонија“ дадени во САД и на ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Поранешниот македонски премиер и ексминистер за одбрана Владо Бучковски го обвини бившиот претседател на Владата, Никола Груевски, како највиновен за тоа што ...
  сите 3 | | | веќе видена