ЕУ

  во

  Минав илјадници километри низ нашата прекрасна татковина, сретнав многу луѓе, стиснав илјадници раце. Ве молам, простете ми што не успеав да стасам насекаде, ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Општина Струга е држава во мало. Има долга традиција на различни вери и етнички заедници, но соживотот секогаш бил по мерка. Вака ја замислувам и нашата земја, ...
  сите 181 | | | веќе видена

  Сиљановска Давкова ги поздрави граѓаните на Штип и исто така  им се заблагодари на поддршката која и ја даваат во текот на оваа изборна кампања затоа што на ...
  сите 118 | | | веќе видена

  Џихадистите од Исламската држава изгубија територии во Сирија и Ирак, но и понатаму претставуваат сериозна закана, бидејќи нивните терористички ќелии се шират ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Со оглед дека во општината следуваат и претседателски и локални избори - граѓаните да го поддржат заедничкиот претседателски кандидат Стево Пендаровски и ...
  сите 52 | | | веќе видена

  На претстојните избори граѓаните нема да гласаат за имиња, кариери, туку за политички концепти што стојат зад тие луѓе. Не станува збор дали Стево Пендаровски ...
  сите 26 | | | веќе видена

  На завршниот предизборен митинг на коалицијата предводена од СДСМ пред граѓаните на Охрид Стево Пендаровски рече дека на претстојните избори граѓаните нема да ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Повик за успешни избори и масовна излезност на изборите во недела 21.април, кога охриѓани избираат и претседател на државата и градоначалник и на избор Заедно ...
  сите 26 | | | веќе видена

  На претстојните избори граѓаните нема да гласаат за имиња, кариери, туку за политички концепти што стојат зад тие луѓе. Не станува збор дали Стево Пендаровски ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Кандидатот за претседател на Република Македонија, проф. Д-р Гордана Сиљановска Давкова се сретна со граѓаните во Пробиштип. Таа ги поздрави граѓаните и им се ...
  сите 118 | | | веќе видена

  Да се сплотиме околу концептот што води напред и обезбедува иднина во едно општество за сите, во држава интегрирана во ЕУ и НАТО, порача денеска на граѓанска ...
  сите 181 | | | веќе видена

  Повик за успешни избори и масовна излезност на изборите во недела 21.април, кога охриѓани избираат и претседател на државата и градоначалник и на избор Заедно ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Во денешната дебата на ТВ21, кандидатот за претседател на Република Македонија, проф. Д-р Гордана Сиљановска Давкова потенцираше дека оваа влада доколку не ...
  сите 214 | | | веќе видена

  „Како што ја започна кампањата на неговата кандидатка, Христијан Мицкоски така и ја финишираше, со фарса. Вечерашното интервју на Мицкоски е очаен обид да ја ...
  сите 81 | | | веќе видена

  Мицкоски нека се спрема за пораз, ја водеше кампањата на Сиљановска и ја финишира исто како што почна, со фарса Како што ја започна кампањта на неговата ...
  сите 81 | | | веќе видена

  На претстојните избори граѓаните нема да гласаат за имиња, кариери, туку за политички концепти што стојат зад тие луѓе. Не станува збор дали Стево Пендаровски ...
  сите 26 | | | веќе видена