ЕУ

  во

  Гордана Силјановска-Давкова ги премолчи дваесетината прашања на вмровскиот реформатор. Одговорите на тие прашања ќе го разјаснеа нејзиното политичко кредо. Но ...
  сите 167 | | | веќе видена

  Конечениот договор беше постигнат во четвртокот навечер после десет часа преговарање на европските институции за забрана на двојниот квалитет на производите на ...
  | | веќе видена

  Таа е хероина, жена-борец за правата на ромската зедница во Македонија. Од пред два дена ја носи европската титула на непозната хериона – Ромка активистка. ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Чешка како и повеќе други европски земји е растргната меѓу САД и Кина. Додека едни политичари го нагласуваат сојузништвото со Американците, други гледаат ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Преку проектите за заштеда на енергија, на годишно ниво Делчево штеди енергија и до 70 проценти на јавното осветлување, како резултат на претходната замена на ...
  сите 14 | | | веќе видена

  На една недела до рокот за усвојување на реформските закони, власта и опозицијата не се поместија од своите цврсти ставови за иднината на СЈО. Работните групи ...
  сите 5 | | | веќе видена