ЕУ

  во

  Министерството за животна средина и просторно планирање (МЖСПП) ги демантира информациите што деновиве беа објавени на социјалните мрежи во врска со опасноста ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Министерството за животна средина и простоено планирање ги демантира информациите кои деновиве беа објавени на социјалните мрежи во врска со опасноста од ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Во врска со дезинформациите кои деновиве се шират по социјалинте мрежи заопасноста од цистерната во која што е складиран отпаден винил хлорид мономер во кругот ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Претседателот на Владата, Оливер Спасовски, се сретна со Џанг Ѕуо, амбасадорот на Народна Република Кина во нашата држава. На средбата е истакната високата ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Претседателот на СДСМ, Зоран Заев денеска ја информира германската амбасадорка во земјава, Анке Холштајн дека неговата партија води сериозни разговори за ...
  сите 258 | | | веќе видена

  Руралниот развој не значи само подобрување на условите на жителите во руралните средини, туку и нова можност за сите што можат да работат од дома да живеат во ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Претседателот на СДСМ, Зоран Заев денеска ја информира германската амбасадорка во земјава, Анке Холштајн дека неговата партија води сериозни разговори за ...
  сите 258 | | | веќе видена

  Винил хлорид мономерот, токсичната хемикалија складирана во кругот на поранешната фабрика „Охис“, ќе се преточи и ќе се транспортира од државата веднаш штом ќе ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Во врска со дезинформациите кои деновиве се шират по социјалинте мрежи за опасноста од цистерната во која што е складиран отпаден винил хлорид мономер во ...
  сите 29 | | | веќе видена

  П олскиот претседател Анджеј Дуда денеска пред пратениците во Парламентот положи заклетва за втор петгодишен мандат. Опозициските пратеници и премиерот не ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска се сретна со амбасадорката на Сојузна Република Германија во Република Македонија, Анке Холштајн. На средбата се ...
  сите 258 | | | веќе видена

  Македонските клубови во европските купови ќе играат најверојатно на Кипар. Вакви информации доаѓаат од Нион на една недела пред ждрепката. УЕФА се одлучи на ...
  сите 116 | | | веќе видена

  САД очекуваат добар и силен партнер во новата влада на Северна Македонија, рече специјалниот претставник на Стејт департмент за Западен Балкан Метју Палмер, ...
  сите 50 | | | веќе видена