ЕУ

  во

  Косовскиот премиер Рамуш Харадинај изјави денеска дека ја поддржува идејата на неговиот заменик, вицепремиерот Беџет Пацоли за заедничка средба на целиот ...
  сите 124 | | | веќе видена

  Косовскиот премиер Рамуш Харадинај изјави денеска дека ја поддржува идејата на неговиот заменик, вицепремиерот Беџет Пацоли за заедничка средба на целиот ...
  сите 124 | | | веќе видена

  Владата треба да продолжи со нормализација на ситуацијата и внатре во државата и надвор, изјави вечерва лидерот на ДПА, Мендух Тачи. - Со нормализација на ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Потпретседателот на Европската комисија, Франс Тимерманс, остро ја осуди последната кампања на унгарската Влада во која се појавуваат слики од претседателот на ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Данска во скоро време ќе го ратификува протоколот за членство во НАТО, истакнала данската министерка за имиграција, интеграција и домување, Ингер Стојберг на ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Последните случаи на непотизам во државните институции се само потврда дека во Македонија преовладува политичката дискриминација. Токму работните односи се и ...
  сите 18 | | | веќе видена

  На мапата на Европа и светот, Балканот е периферен регион, кој на својата младина и нуди само една перспектива – да замине, за да се надева на подобар живот и ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Во кој правец оди современата архитектура во Македонија? На оваа тема уредникот Александар Чомовски зборуваше со претседателот на ахритектите на Македонија, ...
  сите 4 | | | веќе видена

  „Алтерантива“ на Африм Гаши и ДПА на Мендух Тачи се согласни да продолжи процесот за изнаоѓање заеднички кандаидат за претседател на државата. Ова вечерва го ...
  сите 89 | | | веќе видена

  На мапата на Европа и светот, Балканот е периферен регион, кој на својата младина и нуди само една перспектива – да замине, за да се надева на подобар живот и ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Косовскиот премиер Рамуш Харадинај изјави денеска дека ја поддржува идејата на неговиот заменик, вицепремиерот Беџет Пацоли за заедничка средба на целиот ...
  сите 124 | | | веќе видена

  На мапата на Европа и светот, Балканот е периферен регион, кој на својата младина и нуди само една перспектива – да замине, за да се надева на подобар живот и ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Шеснаесет термоелектраните од Западен Балкан емитуваат повеќе загадување на сулфур диоксид отколку 250-те термоелектрани во Европската унија – пишува во ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Косовскиот премиер, Рамуш Харадинај ја поддржува идејата на неговиот заменик, вицепремиерот Беџет Пацоли за заедничка средба на целиот политички спектар во ...
  сите 124 | | | веќе видена

  Алтернатива“ на Африм Гаши и ДПА на Мендух Тачи се согласни да продолжи процесот за изнаоѓање заеднички кандаидат за претседател на државата. Ова вечерва го ...
  сите 89 | | | веќе видена