ЕУ

  во

  Негативните последици од Преспанскиот договор ќе се ублажуваат со две алатки, најави грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис. Непосредно, пред пратениците да му ...
  сите 150 | | | веќе видена

  Борис Џонсон е избран за лидер на британската владејачка Конзервативна партија и воедно ќе ја наследи Тереза Меј на премиерската функција. Џонсон утре би ...
  сите 149 | | | веќе видена

  Сегашниот шеф на дипломатијата Борис Џонсон е избран за нов лидер на Конзервативната партија, а воедно ќе ја наследи и Тереза Меј. Конзервативците вчера се ...
  сите 149 | | | веќе видена

  Околу 160.000 членови на британската владеачка Конзервативна партија вчера попладне го завршија гласањето за нов лидер на партијата, кој воедно и ќе ја наследи ...
  сите 149 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев денеска се сретна со Стефан Дион, специјален пратеник на премиерот на Канада за Европската Унија и Европа. На средбата, како што соопшти ...
  сите 38 | | | веќе видена

  „Хуавеј“ нема деловно присуство во Демократската Народна Република Кореја, реагираа од компанијата по објавата на „Вашингтон пост“ дека кинеската технолошка ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Одговарајќи на новинарски прашања по потпишувањето на Протокол за соработка во областа на борбата против трговија со луѓе со министерот за внатрешни работи ...
  сите 136 | | | веќе видена

  Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и бугарскиот вицепремер за јавен ред и безбедност и министер за одбрана Красимир Каракачанов денеска во Охрид ...
  сите 136 | | | веќе видена

  Владите на премиерите Зоран Заев и на Бојко Борисов за две години направија повеќе отколку сите останати влади во Скопје и Софија во изминатите дваесет години, ...
  сите 136 | | | веќе видена

  Германската канцеларка Ангела Меркел е целосно посветена на процесот на пристапување на Албанија и Северна Македонија во ЕУ, изјави амбасадорката на Германија ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Владите на премиерите Зоран Заев и на Бојко Борисов за две години направија повеќе отколку сите останати влади во Скопје и Софија во изминатите дваесет години, ...
  сите 136 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев денеска се сретна со Стефан Дион, специјален пратеник на премиерот на Канада за Европската Унија и Европа. На средбата, како што соопшти ...
  сите 38 | | | веќе видена