ЕУ

  во

  Заменик претседателот на Владата задолжен за економски прашања и координација со економските ресори Кочо Анѓушев денеска присуствуваше на официјален работен ...
  сите 129 | | | веќе видена

  Заменик претседателот на Владата задолжен за економски прашања и координација со економските ресори Кочо Анѓушев денеска присуствуваше на официјален работен ...
  сите 129 | | | веќе видена

  Заменик претседателот на Владата задолжен за економски прашања и координација со економските ресори Кочо Анѓушев денеска присуствуваше на официјален работен ...
  сите 129 | | | веќе видена

  Вицепремиерот задолжен за економски прашања, Кочо Анѓушев присуствуваше на официјалниот работен појадок кој го организираше Канцеларот на Австрија, Себастијан ...
  сите 129 | | | веќе видена

  Еднакви можности во приватниот сектор, следење на европските трендови за зголемување на уделот на жените во економијата, постигнување на повисоки работни ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Заменик претседателот на Владата задолжен за економски прашања и координација со економските ресори, Кочо Анѓушев денеска присуствуваше на официјален работен ...
  сите 129 | | | веќе видена

  Компанијата „Еуромакс Ресоруцес“, концесионер на проектот Иловица – Штука соопшти дека пред речиси 200 жители од општините Босилово и Ново Село ги претставила ...
  сите 26 | | | веќе видена

  На противниците на британската премиерка, Тереза ​​Мај од нејзината конзервативна партија, им недостасуваат уште шест писма за да можат прашањето за нејзината ...
  сите 272 | | | веќе видена

  Косовскиот премиер Рамуш Харадинај побарал денеска од австрискиот канцелар Себастијан Курц, како актуелен претседавач со Европската унија (ЕУ), да го стави на ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Еднакви можности во приватниот сектор, следење на европските трендови за зголемување на уделот на жените во економијата, постигнување на повисоки работни ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Шефот на европскиот преговарачки тим за Брегзит, Мишел Барние, повика да се остане смирен и да се задржи фокусот врз „уредно“ напуштање на Обединетото Кралство ...
  сите 272 | | | веќе видена

  Косовскиот премиер Рамуш Харадинај побарал денеска од австрискиот канцелар Себастијан Курц, како актуелен претседавач со Европската унија (ЕУ), да го стави на ...
  сите 52 | | | веќе видена