ЕУ

  во

  Иронија е и парадокс земја членка на ЕУ да му даде заштита на осуденик. Македонија во решавањето на случајот со унгарските власти ќе инсистира на почитување на ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Албанските медиуми упатија остри критики на официјална Тирана бидејчи институциите се уште немаат одговор на прашањето како во земјата влегол нелегално ...
  сите 172 | | | веќе видена

  Данска ја поддржува интеграцијата на Македонија во НАТО и ЕУ, но за напредок во преговорите инсистира на резултати од реформите и на принципот на заслуги, ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Унгарскиот политички аналитичар Андраш Рац од “Политикал Капитал“ во интервју за Евроњуз изјави дека нема докази дека животот на Никола Груевски е под закана ...
  сите 454 | | | веќе видена

  Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, денеска се сретна со Андрес Самуелсен, министер за надворешни работи на Кралството Данска. ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Унгарскиот министер за надворешни работи Петер Сијарто изјави дека сите сакаат силна и успешна Европа, но оти ставовите за како да се постигне тоа се различни. ...
  сите 65 | | | веќе видена

  Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, денеска се сретна со Андрес Самуелсен, министер за надворешни работи на Кралството Данска. ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, денеска се сретна со Андрес Самуелсен, министер за надворешни работи на Кралството Данска. ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Недостигот од квалификувана работна сила во македонската економија е сѐ поизразен, а дисбалансот на пазарот на труд е предизвик за стопанствениците, беше ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање и бизнисмен Сашо Мијалков, за кого течат четири судски процеси по обвиненија на СЈО, од ...
  сите 157 | | | веќе видена

  Потпретседателот на Сојузот, Александар Милошевски истакна дека по консултација со секторските и регионалните комори, евидентирано е дека во  сите сектори ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Денеска, министерот за надворешни работи Никола Димитров, оствари средба со министерот за надворешни работи на Кралството Данска, Андерс Самуелсен, кој ...
  сите 77 | | | веќе видена