ЕУ

  во

  Европската комисија се закани дека ќе преземе казнени мерки против Полска, објави „Еуроњуз“. Изданието наведува дека потпретседателот на Еврокомисијата, Франс ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Извештајот од проектот „Спречување на дискриминација кон ромските деца“ ќе биде презентиран денеска на Конференцијата „Без разлики.Извештајот е изработен од ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Партискиот оглас на СДСМ за пријавување кандидати за претседател на државата заврши вчера, а официјално е позната само кандидатурата на поранешниот амбасадор ...
  сите 160 | | | веќе видена

  Во повеќе прилики, на различни начини повторувам дека не сум сигурен дека добар дел од македонската политичка елита на власт – за овие во опозицијата и збор да ...
  | | веќе видена

  Извештајот од проектот „Спречување на дискриминација кон ромските деца“ ќе биде презентиран денеска на Конференцијата „Без разлики.Извештајот е изработен од ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Нема договор на европско ниво за враќање на борците кои заминале да војуваат со таканаречената Исламска држава во Сирија, и покрај повиците на американскиот ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Косовскиот премиер Рамуш Харадинај изјави денеска дека ја поддржува идејата на неговиот заменик, вицепремиерот Беџет Пацоли за заедничка средба на целиот ...
  сите 98 | | | веќе видена