ЕУ

  во

  Претседателот на Комисијата за европски прашања на Собранието на Република Македонија Артан Груби денеска имаше средба со новиот Генерален секретар на ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Портпаролот на Европската комисија, Маргаритис Схинас денеска истакна дека амнестијата за корумпираните политичарибво Романија би бил „чекор назад“ за земјата. ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Македонското решение е позитивен чекор за Европа, оценува угледниот британски весник Фајненшал Тајмс, кој во колумната на уредувачкиот колегиум наведува дека ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Портпаролот на Европската комисија, Маргаритис Схинас денеска истакна дека амнестијата за корумпираните политичарибво Романија би бил „чекор назад“ за земјата. ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Претседателот Христијан Мицкоски заедно со потпретседателот Александар Николоски и меѓународниот секретар Тимчо Муцунски се сретна со помошник на генералниот ...
  сите 165 | | | веќе видена

  Заменик-претседателката на СДСМ и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска, одржа работен состанок – брифинг со амбасадори и претставници на дипломатските ...
  сите 78 | | | веќе видена

  „Македонското решение е позитивен чекор за Европа“ оценува угледниот британски весник Фајненшал Тајмс, кој во колумната на уредувачкиот колегиум наведува дека ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Германскиот министер за правда Катарина Барли изрази разочараност од планот на британската премиерка Тереза Меј за ќорсокакот за прашањето за брегзит. -Велика ...
  сите 304 | | | веќе видена

  „Македонското решение е позитивен чекор за Европа“ оценува угледниот британски весник Фајненшал Тајмс, кој во колумната на уредувачкиот колегиум наведува дека ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Портпаролот на Европската комисија, Маргаритис Схинас, денеска истакна дека амнестијата за корумпираните политичари во Романија би бил „чекор назад“ за ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Со почетокот на градежната сезона ќе почне забрзана изградба и рехабилитација на најголем дел од патната мрежа во Македонија во вкупна вредност од милијарда и ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со потпретседателот Александар Николоски и меѓународниот секретар Тимчо Муцунски се сретна со помошник ...
  сите 165 | | | веќе видена

  Македонското решение е позитивен чекор за Европа, оценува британскиот весник Фајненшал Тајмс, кој во колумната на уредувачкиот колегиум наведува дека со ...
  сите 27 | | | веќе видена