ЕУ

  во

  Владата на Република Северна Македонија на 122 седница, ја усвои Информацијата за подготовка на проектна апликација за Студија за изводливост за изградба и ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Албански компании заинтересирани да инвестираат во различни области во Северна Македонија вчера остварија средба со премиерот Зоран Заев и дел од членовите на ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Поевтин роаминг меѓу Република Северна Македонија и Република Грција, а во делот на податочниот сообраќај уште во летната сезона, најавија денеска ресорните ...
  сите 73 | | | веќе видена

  Скопје, 19 февруари 2019 (МИА) – „Алтернатива“ на Африм Гаши и ДПА на Мендух Тачи се согласни да продолжи процесот за изнаоѓање заеднички кандаидат за ...
  сите 124 | | | веќе видена

  Потпретседателот на Европската комисија, Франс Тимерманс, остро ја осуди последната кампања на унгарската Влада во која се појавуваат слики од претседателот на ...
  сите 27 | | | веќе видена

  На денешната редовна, 122 седница, Владата на Република Северна Македонија го разгледа и утврди новиот текст на Предлог - законот за Агенција за национална ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Речиси 70 илјади мигранти се наоѓаат во Грција и се движат кон земјите на ЕУ, изјави министерот за безбедност на Босна и Херцеговина, Драган Мектиќ, ...
  сите 74 | | | веќе видена

  На денешната редовна, 122 седница, Владата на Република Северна Македонија го разгледа и утврди новиот текст на Предлог – законот за Агенција за национална ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Македонците се пооптимисти за разлика од останатите граѓани во светот во однос на меѓународните политики што ги водат четирите светски суперсили – САД, Русија, ...
  сите 10 | | | веќе видена