ЕУ

  во

  Пред неколку дена Никола Груевски соопшти дека се наоѓа во Унгарија, а уште не Е одгатната мистеријата како стигнал до таму. Најновата теорија е дека во ...
  сите 196 | | | веќе видена

  Претседателот Иванов не попушта во барањето за расчистување на скандалот со тајниот и лажен документ на УБК кој е искористен за одредување притвор за Миле ...
  сите 173 | | | веќе видена

  Кабинетот на претседателот на Република Македонија реагира на соопштението на Основниот суд Скопје 1 и смета дека повикувањето на овој суд за „независност и ...
  сите 173 | | | веќе видена

  Владата на СДСМ не исполни ниедно од ветувањата во предизборието, а граѓаните тоа го очекуваа. Наместо тоа стигна промена на Устав заради промена на уставното ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Денеска во просториите на Министерството за надворешни работи на Република Македонија се одржа официјалната Инфо сесија органзирана во координација со Фондот ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Знам дека нема одговорност кај министерот за внатрешни работи, бидејќи се направени сите чекори од негова страна. Се водат две истраги – една е од внатрешна ...
  сите 196 | | | веќе видена

  Екипата на 1ТВ е во една од новинарските редакции во Будимпешта, каде што новинарката Кристина Атовска разговара со нејзиниот колега Петар Ердели. Г. Ердели, ...
  сите 40 | | | веќе видена

  ,,Немојте позади независноста на судот да ја затскривате вашата одговорност дека врз основа на фалсификат со невистинита содржина и конструкција на лаги е ...
  сите 173 | | | веќе видена

  Колку побргу ја видиме Македонија во Европската Унија и во НАТО, толку подобро и за Бугарија и за Грција, рече бугарскиот премиер Бојко Борисов во неговиот ...
  сите 122 | | | веќе видена

  Преспанскиот договор може да биде мегународен модел како се решаваат билатерални спорови на начин кој е прифатлив за двете страни, порача грчкиот премиер од ...
  сите 122 | | | веќе видена

  Одговори на сите прашања поврзани со барањето за азил на поранешниот премиер, Никола Груевски се наведени на блогот abouthungary.hu. На текстот кој се појави ...
  сите 191 | | | веќе видена