ЕУ

  во

  Учеството на министерот за надворешни работи Никола Димитров на конференцијата на „Економист“ во Атина беше прва можност да оствари контакт со членови на ...
  сите 87 | | | веќе видена

  Земјите од ЕУ да предложат по двајца кандидати за еврокомесар – жена и маж, побара новоизбраниот претседател на Европската комија, Урсула фон дер Лајен, ...
  сите 179 | | | веќе видена

   Учеството на министерот за надворешни работи Никола Димитров на конференцијата на „Економист" во Атина беше прва можност да оствари контакт со членови на ...
  сите 87 | | | веќе видена

  Земјите од ЕУ да предложат по двајца кандидати за еврокомесар – жена и маж, побара новоизбраниот претседател на Европската комија, Урсула фон дер Лајен, ...
  сите 179 | | | веќе видена

  Европскиот Парламент го одобри сотавот на 44 меѓупарламентарнит делегации кои ги одржуваат парламентарните односи со други држави, региони и организации, меѓу ...
  сите 11 | | | веќе видена

  САД се подготвени да се вклучат во преговарачкиот процес меѓу Белград и Приштина, но тоа не можат да го направат додека двете страни сами не одлучат да му се ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Најавениот притисок врз Северна Македонија од страна на новата грчка Влада на премиерот Кирјакос Мицотакис ќе зависи од тоа колку ќе и дозволат НАТО и ЕУ, ...
  сите 87 | | | веќе видена

  Македонија е преплавена со конфискувани возила, во моментов на плацеви на голем број државни институции и претпријатија има околу 10.000, но Агенцијата за ...
  сите 110 | | | веќе видена

  Најавениот притисок врз Македонија од страна на новата грчка Влада на премиерот Кирјакос Мицотакис ќе зависи од тоа колку ќе и дозволат НАТО и ЕУ, имајќи ...
  сите 87 | | | веќе видена

  Триесет и двегодишен штипјанец е обвинет за измама и злоупотреби средства од фондовите на Европската Унија. Како што соопшти Јавното обвинителство, обвинението ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Триесет и двегодишен штипјанец е обвинет за измама и злоупотреби средства од фондовите на Европската Унија.Како што соопшти Јавното обвинителство, обвинението ...
  сите 42 | | | веќе видена