ЕУ

  во

  Договорот од Преспа е презначаен за да пропадне, нагласи шефот на македонската дипломатија Никола Димитров. Тој во интервју за турската агенција Анадолија, кое ...
  сите 82 | | | веќе видена

  Олеснување на трговската размена со земјоделски производи е темата на која денеска во Берлин разговараа министрите кои учествуваа на состанокот што го ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Шефот на српската дипломатија Ивица Дачиќ, реагирајќи на изјавата на косовскиот претседател Хашим Тачи кој повика на укинување на таксите за увоз на стоки од ...
  сите 97 | | | веќе видена

  На протестот пред грчкиот Парламент кој беше организиран по повод Договорот од Преспа меѓу Македонија и Грција, учествувале околу 60.000 луѓе, објавија од ...
  сите 128 | | | веќе видена

  Антинародниот Мицкоски оди до таму, што тој се осуди да ја нарече Македонија творба, исто како што ја нарекуваат сите што не и мислат добро. Македонија е ...
  сите 167 | | | веќе видена

  Министерот за земјоделство,шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски, денеска учествуваше на состанокот во организација на Федералното министерство за ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Договорот од Преспа е презначаен за да пропадне, нагласи шефот на македонската дипломатија Никола Димитров. Тој во интервју за турската агенција Анадолија, кое ...
  сите 82 | | | веќе видена