„СЕ ГЛЕДАМЕ ЗА ДВЕ НЕДЕЛИ, ЌЕ СЕ БОРИМЕ ДОДЕКА НЕ ПОБЕДИМЕ“: Ковачевски рече дека се надевале на подобри резултати

Вечерва на прес конференција, лидерот на СДСМ, Димитар Ковачевски им се заблагодари на граѓаните што гласаа во првиот круг. Како што рече, задоволен е што ...
| | веќе видена | слични

„Завршија секојдневните лаги и фалби на Ковачевски дека успешно работел во интерес на сите граѓани за членство на земјата во ЕУ. Сега ветува дека тоа сигурно ...
| | веќе видена | слични

Аналитичарот и поранешен министер за финансии Џевдет Хајредини со зајадлив коментар за улогата на лидерот на ДУИ во Иницијативата „Отворен Балкан“ на која сега ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот министер за финансии Џевдет Хајредини смета дека по Тирана, и Белград треба да го прогласи Али Ахмети за почесен граѓанин. „Бидејќи Еди Рама во ...
| | веќе видена | слични

Аналитичарот Џевдет Хајредини се исмева со пораката на лидерот на СДСМ, Димитар Ковачевски, кој вели дека „ никогаш нема да се откажеме од европската иднина и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски вечерва на прес-конференција рече дека се надевал на подобри резултати и, како што рече, ја прифаќа пораката од ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Хеликоптерот во кој се наоѓаше иранскиот претседател Ебрахим Раиси се запали набргу откако се урнал на планина и нема индиции дека бил нападнат. Ова го објави ...
сите 428 | | | веќе видена

Поранешната пратеничка Весна Јаневска се подготвува за министерската фотеља во образование, додека актерот Зоран Љутков би можел да го преземе ресорот култура, ...
сите 265 | | | веќе видена

Шефот на европската дипломатија, Жозеп Борел, по денешната наредба на Меѓународниот суд на правдата (МСП) до Израел веднаш да ја прекине офанзивата на Рафа, ...
сите 418 | | | веќе видена

Притворениот врховен судија за земање поткуп Наќе Георгиев се брани со молчење, вели неговиот адвокат во изјава која ја пренесува ТВ Алфа. „ Нема аргументи се ...
сите 266 | | | веќе видена

Египетското претседателство соопшти дека испраќањето хуманитарна помош преку вториот премин ќе биде привремено додека „не се воспостават правни механизми за ...
сите 142 | | | веќе видена

Од утрово во грчкиот Парламент во тек е расправа на ниво на лидери на партии за инфлацијата и поскапувањата на цените, а Фамелос во неговиот говор се осврна и ...
сите 326 | | | веќе видена

Министерството за култура не знае кој ги врши испитувањата дали е безбедна опожарената челична конструкција на Универзална сала. Во одговорот за ...
сите 23 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„СЕ ГЛЕДАМЕ ЗА ДВЕ НЕДЕЛИ, ЌЕ СЕ БОРИМЕ ДОДЕКА НЕ ПОБЕДИМЕ“: Ковачевски рече дека се надевале на подобри резултати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: