Дневник

  во

  Гостин во Централниот дневник на 1ТВ беше универзитетскиот професор Владимир Пивоваров, кој ја анализираше безбедносната ситуација по немирот во јавноста што ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Во Централниот дневник на 1ТВ, уредникот Сашо Ордановски, кој во седиштето на НАТО во Брисел известуваше за првите чекори на Северна Македонија во Алијансата ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Во Централниот дневник на 1ТВ, портпаролот на Републичкиот совет за безбедност во сообраќајот Ристо Манчев изјави дека издавањето на лиценците за превозниците ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Портпаролот на Републичкиот совет за безбедност во сообраќајот Ристо Манчев во Централниот дневник на , изјави дека издавањето на лиценците за превозниците и ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во Централниот дневник на 1ТВ рече дека истрагата за автобуската несреќа на автопатот Скопје-Тетово уште трае и ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Во Централниот дневник на 1ТВ гостинка беше Софка Пејковска Дојчиновска, член на ДКСК, која зборуваше за првиот состанок на новата Антикорупциска, на кој се ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Од седиштето на НАТО во Брисел линковски во Централниот дневник на 1ТВ се јави уредникот Сашо Ордановски, кој извести за првиот ден на Република Северна ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Надлежните здравствени служби ги соопштија имињата на хоспитализираните од автобуската несреќа на патот Скопје-Тетово во близина на Сарај. Преку линковските ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Еден од големите симптоми на колективно духовно загадување е односот кон „јазикот наш насушен“ (Б. Корубин). На особен начин, тој однос е однос кон себеси ...
  | | веќе видена

  Хрватската политичарка Мирјана Јукиќ е пронајдена мртва во својот стан во Риека, објави хрватскиот весник „Нови лист“. Причините за смртта засега се непознати, ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Во Централниот дневник на 1ТВ линковски од Брисел се јави уредникот Сашо Ордановски, кој известува што се очекува таму утре со првото седнување на ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Младинскиот културец центар синоќа беше местото на одржување на промоцијата на книгата „Дневникот на една планинарка“ од Калина Велевска, која трагично го ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Во Централниот дневник на 1ТВ гостин беше поранешниот амбасадор Ѓорѓи Филипов, кој прв се јави на партискиот оглас за кандидат на СДСМ за претседателските ...
  сите 239 | | | веќе видена

  [ See image gallery at novamakedonija.com.mk ] Во Младинскиот културен центар вечерва беше промовирана книгата „Дневникот на една планинарка“ од Калина ...
  сите 4 | | | веќе видена