Дневник

    во

    Кандидатот за претседател за Република Македонија проф. д-р Гордана Силјановска Давкова во централниот дневник на Сител телевизија истакна дека е задоволна од ...
    сите 175 | | | веќе видена

    Во Германија се консумираат големи количини алкохол и секој Германец годишно во просек пие по една када полна со алкохолни пијалаци, покажува годишниот ...
    сите 6 | | | веќе видена

    За вчерашниот прв круг на претседателските избори во Македонија пишуваат и сите повлијателни балкански медиуми. ММС пренесува само дел од насловите објавени во ...
    сите 36 | | | веќе видена

    ЦИВИЛ ја следи ситуацијата на теренот преку своите 160 акредитирани набљудувачи, но и преку граѓанските новинарки и новинари, соработниците и поддржувачите на ...
    сите 60 | | | веќе видена

    Според ексклузивните дневнички записи на академик Никола Кљусев: Никола Кљусев, првиот македонски премиер, во својот дневник што го водел додека ја извршувал ...
    сите 23 | | | веќе видена

    Гостин во Централниот дневник на 1ТВ беше проф д-р Владо Димов, абдоменален хирург и претседател на медитеранските сили за борба против канцерот. Димов ...
    сите 5 | | | веќе видена

    Многу хрватски компании на своите работници за велигденските празници им даваат празнични подароци. Како што пренесува „Пословни дневник“, Хрватски шуми, на ...
    сите 2 | | | веќе видена

    На глобално ниво за „Синиот кит“ излезе дека фамата е од Русија, но за „Момо“ дека е некоја скулптура од Јапонија, таа е застрашувачка и самиот лик на ...
    сите 19 | | | веќе видена

    Гостин во Централниот дневник на 1ТВ беше Симонида Кацарска од Институтот за европска политика. Говорејќи за поглавјето 23 односно делот на правосудството, ...
    сите 4 | | | веќе видена

    Министерот за здравство Венко Филипче вчера гостуваше во централниот дневник на 1ТВ каде што говореше за актуелниот проблем со кој што се справува државата, а ...
    сите 23 | | | веќе видена

    Во вчерашниот централен дневник на 1тв министерот за здравство Венко Филипче говореше за епидемијата со морбили која ја зафати Македонија од декември минатата ...
    сите 102 | | | веќе видена

    Гостин во Централниот Дневник ан 1ТВ беше министерот за здравство Венко Филипче оп повод прогласувањето на епидемија на морбили на територијата на целата ...
    сите 227 | | | веќе видена