Дневник

  во

  Гостин во Централниот дневник на 1ТВ беше д-р Владимир Микиќ од Институтот за јавно здравје, кој зборуваше за актуелната епидемија на морбили во Скопје и ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Мојата политичка амбиција како претседател на ВМРО-ДПМНЕ, но и обврска кон членство и структурите на партијата кои ме поддржуваа и кон граѓаните на Република ...
  сите 70 | | | веќе видена

  Албанскот претседател Илир Мета со признанието „Витез на редот на знамето” постхумно го одликува Стерјо Спасе, познат албански писател со македонско потекло. ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Албанскот претседател Илир Мета со признанието „Витез на редот на знамето” постхумно го одликува Стерјо Спасе, познат албански писател со македонско потекло. ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Во организација на македонското друштво „Сонце” и во соработка со Универзитетот „Фан Ноли” од Корча, денеска со почеток во 11 часот на Земјоделскиот факултет ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Нема лекови на рецепт во аптеките кон крајот на месецот. Со овој проблем, граѓаните постојано се соочуваат. Квотата за продажба на лекови на рецепти се троши ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Од идната година за македонските компании кои произведуваат челик и алуминиум ќе важат новите мерки за ограничен извоз во ЕУ, поради што можните загуби според ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Неколку илјади луѓе во Белград во саботата вечерта протестираа против властите продолжувајќи ги протестите почнати пред три седмици, а иако претставени како ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Елизабета Секирарска, професорка во средното економско училиште „Перо Наков“ упати отворено писмо до Министерството за образование и наука во кое зборува за ...
  сите 3 | | | веќе видена