Дневник

  во

  Само неколку часа откако се самоуби Адолф Хитлер, на 30 април 1945 година, поранешната манекенка и дописничка на Вог, Елизабет Ли Милер, се фотографираше во ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Книгата „Дневникот на Ана Франк“, која повеќе години била дел од лектирата во хрватските училишта, е исфрлена од списокот на задолжителна литература по ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Само неколку часа откако Адолф Хитлер се самоубил, на 30-април 1945-та година, поранешната манекенка и дописничка на "Vogue", Елизабет Ли Милер, се ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Само неколку часа откако Адолф Хитлер се самоубил, на 30-април 1945-та година, поранешната манекенка и дописничка на "Vogue", Елизабет Ли Милер, се ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Само неколку часа откако Адолф Хитлер се самоубил, на 30-април 1945-та година, поранешната манекенка и дописничка на "Vogue", Елизабет Ли Милер, се ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Гостин во Централниот дневник на 1ТВ беше поранешниот градоначалник на општина Аеродром, Ивица Коневски кој зборуваше за претстојните претседателски избори. ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Сезонските работници имаат намера да се направат брз профит со одење во странство, сега имаат единствена можност – во Германија во моментов е актуелно збирање ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Во вторник во Кино Култура премиерно ќе биде прикажан документарниот филм „This is Herstory” во режија на Игор Христов, по идеја на Илина Арсова. Филмот ја ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Гостин во Централниот дневник на 1ТВ беше универзитетскиот професор Владимир Пивоваров, кој ја анализираше безбедносната ситуација по немирот во јавноста што ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Во Централниот дневник на 1ТВ, уредникот Сашо Ордановски, кој во седиштето на НАТО во Брисел известуваше за првите чекори на Северна Македонија во Алијансата ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Во Централниот дневник на 1ТВ, портпаролот на Републичкиот совет за безбедност во сообраќајот Ристо Манчев изјави дека издавањето на лиценците за превозниците ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Портпаролот на Републичкиот совет за безбедност во сообраќајот Ристо Манчев во Централниот дневник на , изјави дека издавањето на лиценците за превозниците и ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во Централниот дневник на 1ТВ рече дека истрагата за автобуската несреќа на автопатот Скопје-Тетово уште трае и ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Во Централниот дневник на 1ТВ гостинка беше Софка Пејковска Дојчиновска, член на ДКСК, која зборуваше за првиот состанок на новата Антикорупциска, на кој се ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Од седиштето на НАТО во Брисел линковски во Централниот дневник на 1ТВ се јави уредникот Сашо Ордановски, кој извести за првиот ден на Република Северна ...
  сите 9 | | | веќе видена