Дневник

  во

  Во Германија, луѓето со високо образование генерално заработуваат подобро, но не секоја специјалност обезбедува високи примања. Кои се најплатените професии во ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Морничава приказна за островот на оргии во Европа на кој владее секс и смрт: Никој не се осудил да зборува на глас за ова Ненаселениот италијански остров ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Џозефин Ханинг Јенсен е 23-годишна блогерка од Копенхаген која го привлече вниманието на модната јавност благодарение на нејзиниот Инстаграм профил што ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Петнаесетгодишната Викторија Настевска од село Суводол демирхисарско, ученичка во прва година на општа насока во Медицинското училиште во Битола, веќе три дена ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Турската амбасадорка во Уганда, Седеф Јавузалп, беше отповикана поради тоа што на приемот по повод 95-годишнината од основањето на модерната Турска Република ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Турската амбасадорка во Уганда, Седеф Јавузалп, беше отповикана поради тоа што на приемот по повод 95-годишнината од основањето на модерната Турска Република ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Турската амбасадорка во Уганда, Седеф Јавузалп, беше отповикана поради тоа што на приемот по повод 95-годишнината од основањето на модерната Турска Република ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Турската амбасадорка во Уганда, Седеф Јавузалп, беше отповикана поради тоа што на приемот по повод 95-годишнината од основањето на модерната Турска Република ...
  сите 19 | | | веќе видена

  За земјотресот со епицентар во Малешевијата, меѓу Пехчево и Kресна, која сега е на бугарска територија, денес се знае многу малку. Имал интензитет од 10 ...
  сите 67 | | | веќе видена

  Минатата година ова време се ширеа гласини во медиумите за бременоста на најмладата сестра од кланот Кардашијан-Џенер. Кајли неколку месеци се криеше од ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Се појавија нови информации за индонезискиот авион кој завчера се урна во море, при што загинаа сите 189 патници и членови на екипажот. Како што јавува Бизнис ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Никогаш не дозволувајте да помине ниту еден ден без да научите нешто ново. Тоа може да го направите во најразлични форми: читајќи книги, гледајќи видеа, ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Се појавија нови информации за индонезискиот авион кој завчера се урна во море, при што загинаа сите 189 патници и членови на екипажот. Како што јавува Бизнис ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Се појавија нови информации за индонезискиот авион кој вчера се сруши во море, по што загинаа сите 189 патници и членови на екипажот. Како што јавува Бизнис ...
  сите 43 | | | веќе видена