Дневник

  во

  Турската амбасадорка во Уганда, Седеф Јавузалп, беше отповикана поради тоа што на приемот по повод 95-годишнината од основањето на модерната Турска Република ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Турската амбасадорка во Уганда, Седеф Јавузалп, беше отповикана поради тоа што на приемот по повод 95-годишнината од основањето на модерната Турска Република ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Турската амбасадорка во Уганда, Седеф Јавузалп, беше отповикана поради тоа што на приемот по повод 95-годишнината од основањето на модерната Турска Република ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Турската амбасадорка во Уганда, Седеф Јавузалп, беше отповикана поради тоа што на приемот по повод 95-годишнината од основањето на модерната Турска Република ...
  сите 19 | | | веќе видена

  За земјотресот со епицентар во Малешевијата, меѓу Пехчево и Kресна, која сега е на бугарска територија, денес се знае многу малку. Имал интензитет од 10 ...
  сите 67 | | | веќе видена

  Минатата година ова време се ширеа гласини во медиумите за бременоста на најмладата сестра од кланот Кардашијан-Џенер. Кајли неколку месеци се криеше од ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Се појавија нови информации за индонезискиот авион кој завчера се урна во море, при што загинаа сите 189 патници и членови на екипажот. Како што јавува Бизнис ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Никогаш не дозволувајте да помине ниту еден ден без да научите нешто ново. Тоа може да го направите во најразлични форми: читајќи книги, гледајќи видеа, ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Се појавија нови информации за индонезискиот авион кој завчера се урна во море, при што загинаа сите 189 патници и членови на екипажот. Како што јавува Бизнис ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Се појавија нови информации за индонезискиот авион кој вчера се сруши во море, по што загинаа сите 189 патници и членови на екипажот. Како што јавува Бизнис ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Додека се уште се бараат посмртните останки од патниците и членовите на екипажот на индонезискиот авион „Лајон ер“ кој падна 19 минути по полетувањето, ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Во водите на Јадран, кај Трст, Италија, попладнево е најден четириесет и седум годишниот словенечки сурфер кој исчезна вчера околу 17 часот, недалеку од Умаг. ...
  сите 23 | | | веќе видена

  На само ден пред падот, индонезискиот патнички авион имал проблеми со инструментите, а тоа било забележано во техничкиот дневник после претходниот лет. ...
  сите 55 | | | веќе видена