Дневник

  во

   Таа знае дека мора да ги состави парчињата од себеси одново и да граба од животот... Сфаќа дека среќата не е ниту во партнерот, ниту во дипломата, туку во ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Новинарките на Радио МОФ, Емилија Петреска и Стефанија Тенекеџиева добија прва награда за професионално известување за бегалците во 2017 година во категорија ...
  сите 2 | | | веќе видена

  15-годишна девојка со потекло од Косово веќе еден месец се наоѓа во затвор во Австрија затоа што постои сомнение дека се подготвувала за изведување на напад со ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Формирање кампови за враќање надвор од ЕУ и создавање "армиска оска" со која ќе се затворат надворешните граници на ЕУАвстриската влада преговара со земјите од ...
  сите 154 | | | веќе видена

  Приватните дневници на Алберт Ајнштајн кои што ги пишувал за време на неговата турнеја низ Азија во 20-тите години од минатиот век, привлекоа огромно внимание ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Приватните дневници на Алберт Ајнштајн кои што ги пишувал за време на неговата турнеја низ Азија во 20-тите години од минатиот век, привлекоа огромно внимание ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Човек не знае од каде да почне. Првото прашање кое си го поставувам е: Зошто брзаа? Сега изгледа дека договорот прво треба да се потпише, па да се ратификува ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Севернокорејскиот лидер Ким Јонг Ун, го напуштил својот хотел во Сингапур, за, како што се верува, во текот на вечерта да ги обиколи туристичките атракции на ...
  сите 286 | | | веќе видена

  На австрискиот канцелар Себастијан Курц, по одлуката на владата да протера повеќе имами и да затвори седум џамии, како и едно верско здружение, му стигнуваат ...
  сите 63 | | | веќе видена