Дневник

  во

  Во понеделник, 11 февруари, во 20 часот во Младинскиот културен центар ќе биде промовирана книгата „Дневникот на една планинарка“ од Калина Велевска. Станува ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Промоција на книгата „Дневникот на една планинарка“ од Калина Велевска е закажана за во понеделник, 11 февруари во 20:00 во Бифе МКЦ во Скопје.Во најавата за ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Дваесет и петгодишна двојка со псевдоним Зарина сама се качи на врвот на Кајмакчалан и запеа стара македонска охридска песна. На Ниџе, во белината ечеше, „Ој ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Тони Јакимовски, шеф на полиција на Скопје, кој вчера гостуваше во Централниот дневник на 1ТВ и беше прашан од страна на водителот за порастот на криминалот во ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Тони Јакимовски, шеф на полиција на Скопје, кој вчера гостуваше во Централниот дневник на 1ТВ и беше прашан од страна на водителот за порастот на криминалот во ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Оние кои доживеале ментално “согорување” поради работата велат дека се чувствуваат песимистично, дека не чувствуваат ентузијазам за ништо и го изгубиле ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Го имавме како другар,иако беше татко на двајца наши другари- негови синови.По потекло беше од Крњево,а живееше во населбата Пролет,каде што пролетувавме како ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Кога ќе сакате добро да се забавувате, како во старите добри времиња, доволно е да направите неколку или само една работа од нашата листа што ќе го подобри ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Ретко се случува драмски текстови на современи македонски автори да се поставуваат на театарски сцени надвор од Македонија. Тоа досега им успеа на великаните ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Синоќа, на 29.01.19., во „Кино Култура“ беше одржана промоција на најновата книга на Бранко Тричковски, „Ослободување од Македонија“, збирка колумни од ...
  | | веќе видена

  Фото: Pixabay Секој од нас се нашол во ситуација на ментален блок, на дефокусираност е неможност да се работи. Еве како можеме да си помогнеме во тие ситуации. ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Во вчерашниот централен дневник на 1ТВ гостуваше Данела Арсовска, претседател на Сојузот на стопански комори, која истакна дека малите и средните компании ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Во вчерашниот централен дневник на 1ТВ гостуваше Данела Арсовска, претседател на Сојузот на стопански комори, која истакна дека малите и средните компании ...
  сите 6 | | | веќе видена