Дневник

  во

  Пишува: м-р Ирена Цветковиќ Сега е најдоброто време Република Македонија да започне со процесот на усвојување модел кој експертите и транс заедницата го ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Младата македонска дизајнерка Стефанија Насеска Попадинец е нашата нова соговорничка во рубриката „Приказни од градот". Во разговорот со неа отворивме различни ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Фото: Include.eu Хрватската компанија Include ја претстави мултифункционалната клупа под името Monna, којашто може да биде поставена во рурални или урбани ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Фото: Pexels Вкупно 11 членови од хрватската мрежа на бизнис ангели CRANE ја обезбедија најголемата инвестиција по број на членови. Тие инвестираат во ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Убијците на саудискиот новинар Џамал Кашоги ги фрлиле неговите смртни останки во канализација, откако претходно го уништиле неговото тело со киселина, ...
  сите 153 | | | веќе видена

  На денешното рочиште за предметот „Тендери“ на Специјалното јавно обвинителство беа сослушани двајца сведоци предложени од Обвинителството. Ново рочиште, на ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Ново рочиште, на кое ќе бидат сослушани тројца сведоци, судијата Осман Шабани закажа за 20 ноември. Вториот сведок Саша Гошев, кој работел како надзорен ...
  сите 24 | | | веќе видена

  На денешното рочиште за предметот „Тендери“ на Специјалното јавно обвинителство беа сослушани двајца сведоци предложени од Обвинителството. Ново рочиште, на ...
  сите 25 | | | веќе видена

  На денешното рочиште за предметот „Тендери” на Специјалното јавно обвинителство беа сослушани двајца сведоци предложени од Обвинителството. Ново рочиште, на ...
  сите 26 | | | веќе видена