Дневник

  во

  В петок во галеријата на Младинскиот културен центар ќе биде отворена изложбата на која ќе биде презентиран целиот процес на изработка на графичката новела, ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Денеска, 9 октомври е Светскиот ден на поштите. Во продолжение другите настани што го обележаа овој ден: 1547.- Роден е Мигуел де Сервантес, прочуен шпански ...
  сите 5 | | | веќе видена

  „Беше голем предизвик фактот дека текстот нема класична наративна линија туку претставува збир на фрагменти-записи или пак дневник што тој (Анри Мишо) го водел ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Во чест на сите прерано изгубени бебиња, во чест на мајките кои поминале или поминуваат бременост по загуба... Клучни зборови: AnnaMolly Дневникот ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Денешниот ден, 7 октомври, во минатото го обележале следните настани: 1571.- Шпанската морнарица кај Лепанта во југозападна Грција ја победила турската флота. ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Со дневникот на маса помина 23 години од животот, исполнет со врева, џагор, многу прашања и уште повеќе одговори. Пред четири години замина во пензија, но како ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Во Нов Зеланд на сила стапува закон кој ќе им овозможи на службениците на царинските служби да прават дигитален претрес. Доколку патникот одбие да го отклучи ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Не постои подобар начин да дојдам повторно во Скопје од овој и оваа чест што ми е укажана од страна на фестивалот „Киненова“. Не само актерот туку и секој ...
  сите 73 | | | веќе видена

  Изјавата на американската амбасадорка во НАТО, Кејли Хачинсон, дека САД би можеле да ги отстрани руските ракети може да се прочита како најава за превентивен ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Изјавата на американската амбасадорка во НАТО, Кејли Хачинсон, дека САД би можеле да ги отстрани руските ракети може да се прочита како најава за превентивен ...
  сите 17 | | | веќе видена

  „За вистинска одлука на граѓаните се потребни целосни информации што е обврска и на Владата“ изјавила Радмила Шеќеринска на 14 октомври 2004, од трибина во ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Таа е урбана, млада девојка, со свој посебен стил на пишување и облекување. Девојка која многу патува, чита, пишува и ужива во секој момент од денот. ...
  сите 4 | | | веќе видена