Дневник

  во

  Kога се говори за композиции во Владата мора да се има во вид фактот што мандатарот и премиерот Зоран Заев многупати е доведен во ситуација надвор од својата ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Тито Петковски, претседател на НСДП и коалиционен партнер на Зоран Заев во гостувањето на централниот дневник на „1ТВ„ рече дека според него културата, ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Издавачката куќа „Готен“ во рамки на проектот „Читајќи го Балканот“ организира дискусија со писателите Илија Ѓуровиќ, Жарко Кујунџиски, Петар Андоновски и ...
  сите 9 | | | веќе видена

   Каде исчезнале манирите? Зошто сме изненадени кога некој ќе ни го придржи палтото или ќе ни ја отвори вратата од автомобилот или ресторанот? Можеби затоа што ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Мицкоски и Заев на лидерска средба ќе ги усогласуваат отворените прашања околу пописот. Премиерот Заев најави дека во следните две недели планира да седне на ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Новинарот Мишко Иванов објави дека повеќе нема да биде уредник на информативните програми на ТВ24, откако неговата сопруга Тања Стојановска Иванова беше ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Северна Македонија и Албанија не добија датум за почеток на пристапни преговори со ЕУ. Причина е воздржаноста кон Албанија, која моментно се наоѓа во длабока ...
  сите 185 | | | веќе видена

  Новинарот во ТВ 24, Мишко Иванов, објави дека се повлекува од уредувањето вести и водењето политички емисии, поради политичкиот ангажман на неговата сопруга, ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Новинарот и уредник на вести во Телевизијата 24, Мишко Иванов преку фесјбук статус информираше дека се повлекува од уредничкото место поради назначувањето на ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Новинарот Мишко Иванов, предмалку на својот Фејсбук профил објави дека се повлекува од Вестите и политичките соочувања на ТВ 24. Неговиот статус ви го ...
  сите 9 | | | веќе видена

  „Не знам каде се оценките на учениците што ги внесов во електронскиот дневник пред неколку дена. Ми се појавува прозорче дека оценката е внесена во системот, ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Македонски мајстори вградија електричен мотор во легендарниот автомобил „застава 750“, попознат како „фиќо“, пишуваат хрватски медиуми. Работата на замената на ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Македонски мајстори вградија електричен мотор во легендарниот автомобил „застава 750“, попознат како „фиќо“, пишуваат хрватски медиуми.Работата на замената на ...
  сите 24 | | | веќе видена