Дневник

  во

  Фондацијата „Салвадор Дали” тужи бордел во германската сојузна покраина Северна Рајна-Вестфалија, бидејќи го користи неговото име како свој бренд. Јавната куќа ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Специјалната јавна обвинителка во оставка, Катица Јанева, отворила боледување со шифра од Ф40 до Ф48 која во шифрарникот на дијагнози (Правилник) за матичните ...
  сите 294 | | | веќе видена

  Новинар од 1 ТВ се пријавил да даде исказ во Обвинителството во врска со случајот „Рекет“, потврдија за НОВА од Обвинителство за организиран криминал. Од ...
  сите 141 | | | веќе видена

  Еден новинар од „1ТВ“ телевизијата се пријавил да даде исказ во Обвинителството во врска со случајот „Рекет“, објави телевизијата „Телма“. Новинарите на „1ТВ“ ...
  сите 17 | | | веќе видена

  1 Истиот ден кога премиерот држеше прес-конференција дека Владата прави некаква платформа за борба против дезинформации и лажни вести, една наменски отворена ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Словенечкиот неделник „Младина“ објавува скандал во најава со идниот почесен конзул на Македонија во Словенија, за кој се токми стар познаник на тамошните ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Вработените во 1ТВ од денес се на колективен одмор, а останува неизвесно дали ќе се вратат на работа. Ова следува откако Обвинителството за гонење на ...
  сите 267 | | | веќе видена