Вредни се и лојални – хрватските трговци бараат исклучиво пензионери

Специјализираните портали за објавување работни места како MojПосао или Посао.хр имаат посебни делови за работни места наменети за пензионери. Во 2019 година, ...
| | веќе видена | слични

Судот ги прогласи за виновни хрватскиот трговски синџир Плодина и неговиот директор за измама на клиенти со лажни промотивни цени. Во еден случај, продавницата ...
| | веќе видена | слични

Во 2019 година, пензионерите во Хрватска можеа да работат со скратено работно време, 20 часа неделно, а сепак го добиваат целиот износ на пензијата. За ...
| | веќе видена | слични

Пред два дена, Општинското државно обвинителство во Загреб подигна обвинение против две сестри од Загреб (33, 28) за организирање ланец на проституција. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Државната изборна комисија (ДИК) попладнево не го прифати приговорот од Европскиот фронт за прегласувањето на Изборното место 2101 во село Ларце во Општина ...
сите 333 | | | веќе видена

Пејачот Амар Исмани е убиениот 29-годишник во пукањето кое синоќа се случи на Пластичарска, потврдија преку социјалните мрежи од неговото семејство. „На Алах ...
сите 84 | | | веќе видена

Преговорите на ЗНАМ со ВМРО-ДПМНЕ како партија која освои најмногу мандати на парламентарните избори се во финална фаза, вели Весна Бендевска од Движењето ЗНАМ ...
сите 308 | | | веќе видена

ПРЕТСЕДАТЕЛКАТА СИЛЈАНОВСКА ДАВКОВА ЌЕ ГО ПОЧИТУВА ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА Претседателката на државата, Гордана Силјановска-Давкова денеска изјави дека не го ...
сите 111 | | | веќе видена

УХМР информира дека до четврток, претежно во попладневните часови, ќе има појава на повремен пороен дожд и грмежи. Овие денови локално процесите ќе бидат во ...
сите 238 | | | веќе видена

– Израелски и египетски војници денеска разменија оган во близина на граничниот премин Рафа, во јужниот дел на Појасот Газа, пишува Тајмс оф Израел. Според ...
сите 453 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вредни се и лојални – хрватските трговци бараат исклучиво пензионери

Од:
До кого (е-маил):
Порака: