Дневник

  во

  Некако глупо е тетка да се зачленува во организација на жени ако веќе има закажано операција за промена на полот. И така, орелот решил да се вивне кон ...
  | | веќе видена

  Нема референдум на кој немам гласано, мили мои Македонци! Гласав дури и на „спорниот“ референдум за територијална организација на општините во Република ...
  сите 9 | | | веќе видена

  По карстот на Краина сликале волци, а потоа несвесно снимале мало овчарче кое од вчера е најдобар фудбалер во светот.Снимајќи волци на Велебит, а ББЦ направил ...
  сите 123 | | | веќе видена

  Албански снајперисти од Косово и од Македонија војуваат на страната на џихадистите во Сирија, открива експертот за Исламската држава, Мат Пакстон. Тој во ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Албански снајперисти од Косово и од Македонија војуваат на страната на џихадистите во Сирија, открива експертот за Исламската држава, Мат Пакстон. Тој во ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Независната театарска група „Артопија“ во рамки на 43. Млад отворен театар, вечер од 22 часот во кино „Фросина“ премиерно ќе ја изведе претставата „Д шииит“ ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Кај децата во градинка во Хрватска во последно време е популарен погрдниот назив за врсниците чиишто родители облека и друг прибор им купуваат од големите ...
  сите 2 | | | веќе видена